وقتی خبرنگاران علت طولانی شدن بررسی مصوبات شورای شهر شیراز شدند

وقتی خبرنگاران علت طولانی شدن بررسی مصوبات شورای شهر شیراز شدند
در یک صدونوزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز علت اصلی عدم تصویب یا طولانی شدن روند بررسی لوایح خبرنگاران شناخته شدند.
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸
ساعت ۱۴:۴۷
کد مطلب: ۲۵۲۵۴
Share
اسکان نيوز:  عبدالرزاق موسوی، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در یک صدونوزدهمین جلسه شورای شهر در خصوص طولانی شدن روند تصویب لوایح، گفت: اگر جلسات بدون حضور خبرنگاران برگزار شود قطعا سریع‌تر به نتیجه می‌رسیم.

فارغ از این‌که خبرنگاران در محل شورا در دورترین نقطه نسبت به رئیس و اعضا شورای شهر قرار دارند هیچ دخل و تصرفی نیز در زمان رای‌گیری ندارند، رئیس شورای شهر شیراز باید علت عدم رای یا عدم حضور اعضا شورای شهر را در جا دیگری دنبال کند.

عدم حضور اعضا، طولانی شدن بحث‌های اعضا در خصوص لوایح مختلف، حضور با تاخیرهای زیاد یا حتی در برخی موارد عدم شرکت در زمان رأی دهی به لایحه‌ها از جمله موضوعاتی است که پس از ریاست عبدالرزاق موسوی در شورای شهر بیش از گذشته مشاهده شده است.

افزایش مدت زمان بحث‌های مختلف اعضا شورای شهر در جلسه یک صدونوزدهم نیز مشهود بود به گونه‌ای که رئیس شورای شهر در خطاب خود به یکی از اعضا، گفت: من اجازه صحبت به شما را نمی‌دهم و اگر پیشنهادی دارید به صورت کتبی به رئیس شورای شهر ارائه دهید تا در زمان دیگری به آن رسیدگی شود.

مصوبات یک صد و نوزدهمین جلسه شورای شهر

در این جلسه، لایحه شهرداری شیراز مبنی بر عوارض سالیانه بانک‌ها در دستور کار صحن علنی قرار گرفت و تصویب شد.

با تصویب این لایحه به شهرداری شیراز اجازه داده می‌شود نسبت به دریافت عوارض سالیانه از شعب بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری بر اساس حوزه‌بندی حوزه‌های پارکینگ سایر عملکردهای غیر مسکونی اقدام کند.

در این جلسه لایحه شهرداری شیراز با موضوع لغو مصوبه زمان وصول عوارض حق مشرفیت املاک مسکونی بیش از چهار واحد و املاک تجاری بیش از سه واحد نیز بررسی شد.

با موافقت اعضا شورا با این لایحه، مقرر شد شهرداری نسبت به اصلاح مصوبات گذشته با این موضوع و همچنین تجمیع مصوبات متعدد مشرفیت در مدت یک ماه اقدام کند.

همچنین لایحه‌ شهرداری مبنی بر عوارض و بهای خدمات و حقوق متعلقه ساختمان‌های فرسوده و فاقد مجوز نیز تصویب شد.

با تصویب این لایحه، همه‌ی ساختمانهای مسکونی قدیمی گل بام که از مخلوط خشت، آجر و سقف تیرچوب باشند، مشمول پرداخت عوارض تراکم و هزینه تأمین و ساخت پارکینگ نمی‌شوند.

با موافقت اعضا شورا، هزینه پسماندهای خانگی، واحدهای تجاری و ساختمان نیز اصلاح شد.

واحدهای مسکونی هزینه تنظیف معابر را می‌دهند

لایحه هزینه بها خدمات تنظیف معابر شهری نیز تصویب شد و بر اساس آن به شهرداری شیراز اجازه داده می‌شود این هزینه را بر اساس جدول مصوب از هر واحد مسکونی به تفکیک مناطق یازده گانه شهر شیراز از سال ۹۹ دریافت کند و عنوان لایحه نیز به بها خدمات تنظیف معابر شهری تغییر می‌یابد.

اعضا شورا همچنین با اصلاح مصوبه‌ی آئین‌نامه تقسیط عوارض وب‌های خدمات شهرداری موافقت کردند.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.