اعلام وصول پرسش رسمی از وزیر جهاد کشاورزی؛

حجتی هفته آینده استیضاح می‌شود

حجتی هفته آینده استیضاح می‌شود
بعد از کشمکش های فراوان و امضای چندین باره طرح استیضاح حجتی، و مجددا پس گرفتن آن، بالاخره استیضاح وزیر جهادکشاورزی به سوی عملی شدن پیش می رود.
سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸
ساعت ۱۳:۵۴
کد مطلب: ۲۳۹۳۰
Share
به گزارش اسکان نيوز، طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی صبح امروز  اعلام وصول شد و حجتی باید حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز در مجلس حضور  شده و به سوال های نمایندگان پاسخ دهد.

محمدعلی وکیلی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت :  بر اساس ماده ۲۲۳ آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، وزیر حداکثر طی مدت ۱۰ روز پس از تحویل طرح استیضاح به هیات رییسه، موظف است در مجلس حضور  یابد و  توضیحات خود را ارائه کند.

 وکیلی تاکید کرد: استیضاح وزیر جهاد کشاورزی طی نامه ۶۸۱۹۵ به تاریخ ۲۷ آبان ۹۸ کمیسیون کشاورزی  و پس از بررسی های لازم، مطابق ماده ۲۲۱ آیین نامه داخلی مجلس با ۳۸ امضا نمایندگان به هیات رئیسه مجلس  تقدیم شد.

استیضاح حجتی یکی از پرمناقشه ترین استیضاح های دولت های ایران است که چندین بار در یک قدمی اجرا، با رایزنی و معامله های پشت پرده متوقف شده است.

 اما این بار انتظار می رود با مسائل متعدد پیش آمده در حوزه های کشاورزی و جنگل و مرتع و آبخیزداری، مخصوصا دستگیری معاون حجتی و رئیس سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور که اخیرا رخ داد، استیضاح اجرایی شده و نمایندگان پاسخ پرسش های موکلان خود را از وزیر کشاورزی مطالبه کنند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.