اسکان نیوز گزارش می‌دهد:

سرانجام تحقیق و تفحص سه گانه ازمدیریت زمان محمد باقر قالیباف

سرانجام تحقیق و تفحص سه گانه ازمدیریت زمان محمد باقر قالیباف
رییس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورای شهر تهران در خصوص سرانجام تحقیق و تفحص های سه گانه از وضعیت بدهی های شهردار سابق، هولگرام و املاک واگذار شده شهر تهران طی سال های ۹۰ تا ۹۶ می‌گوید: ممکن است به زودی هر سه گزارش در صحن مطرح شود.
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸
ساعت ۱۳:۰۸
کد مطلب: ۲۳۶۹۲
Share
 اسکان نيوز-مرضیه قاسمی:  زمستان سال گذشته بود که محمود میرلوحی درخواست کرد با سه موضوع از عملکرد مدیریت شهری گذشته تهران تحقیق و تفحص شود. هولگرام، بدهی های سابق شهرداری و واگذاری های املاک شهرداری طی سال های ۹۰ تا ۹۶  سه موضوعی بود که برای روشنگری مطرح شد.

اما با گذشت ۹ ماه خبری از پیشرفت گزارش این تحقیق و تفحص ها نیست. سخنگوی شورای شهر تهران در نشست های خبری خود هر گاه درخصوص تحقیق و تفحص های سه گانه مورد پرسش قرار می گیرد  به محرمانه بودن روند بررسی تحقیق و تفحض اشاره می کند.

محمود میرلوحی به اسکان نيوز می گوید: هنوز این گزارش ها در کمیسیون مطرح نشده و به تصویب کمیسیون نرسیده استت و ممکن است هر سه گزارش با هم در کمیسیون مطرح در صحن ارائه شود.

او ادامه می دهد: هنوز گزارش های تهیه شده در دستور کار کمیسیون تخصصی قرار نگرفته است و باید در این رابطه کمیسیونن هم نظرش را بدهد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه  در پاسخ به این پرسش که ممکن است این تحقیق و تفحص ها در مرحله گزارش باقی بماند و به صحن نیاید می گوید: من از جمله اعضایی هستم که می گویم باید هر ۳گزارش به صحن بیاید و ضرورت دارد این گزارش ها مطرح شود.

به گفته میرلوحی که طراح تحقیق و تفحص های سه گانه است در این مدت بخش های زیادی از گزارش های تحقیق و تفحص انجام شده است شاید گلایه داشته باشم که باید زودتر به سرانجام می رسید و به صحن می آمد اما این طور نبوده که گزارش ها رها شده باشد، در خصوص تهیه گزارش ها تلاش های زیادی شده است و روند کار رضایت بخش است.

او ادامه می دهد: البته موضوعی مانند بدهی های شهرداری در شاخص های بودجه مطرح شده  و ارقام توسط معاونت مربوطه اعلام شده که چقدر بدهی داریم و آن چه در تحقیق و تفحص به دنبال آن بودیم اثبات شده است.

یا در موضوع رسا تجارت ما پول هایی که متعلق به شهر و شهروندان تهرانی است را می خواهیم که قول داده شده تا آبان ماه آنها را به ما بدهند. ما به شهرداران گذشته تهران مانند آقای نجفی و افشانی هم مهلت داده بودیم که پول های تهران را پس بگیرند حالا به  آقای حناچی هم مهلت می دهیم که طلب های ما را پس بگیرد.

میرلوحی با اشاره به تغییراتی که در قوه قضاییه و برخوردهایی که با برخی قضات متخلف شده است می گوید: اتفاقات خوبی در قوه قضاییه رخ داده است و با توجه به وضعیت جدید بازپرس املاک نجومی و شرایط جدید امید هایی ایجاد شده که برخی از پرونده ها از نو مورد بررسی قرار گیرد.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.