رئیس شورای شهر تهران :

تا حالا دنبال پیگیری "پرونده املاک نجومی" نبودم

دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۷ | کد مطلب: ۲۳۲۴۹
تا حالا دنبال پیگیری "پرونده املاک نجومی" نبودم
بخش های مهم خبر
  • رئیس شورای شهر تهران ضمن اعلام بی‌خبری از سرنوشت "پرونده املاک نجومی گفت: تا حالا دنبال آن نبودم، در این مورد گزارش‌ها از روی میز من رد می‌شود،‌ اما خیلی دقیق نشدم.
اسکان نيوز: محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران درخصوص سرنوشت "پرونده املاک نجومی گفت: من درباره املاک نجومی جواب نمی‌دهم.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه ریاست جدید قوه قضائیه اهتمام ویژه‌ای در رسیدگی به پرونده‌های تخلفات اقتصادی دارد، آیا اطلاعی از رسیدگی به پرونده املاک نجومی و رسیدگی به تخلفات مدیرانی که در این پرونده حضور داشتند، دارید؟ گفت: در این مورد خبر ندارم و اطلاعی از اینکه به چه چیزی رسیدگی شده و چه کسی را گرفته‌اند و چه کسی را نگرفته‌اند، ندارم.

هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا پیگیر سرنوشت این پرونده هستید، گفت: تا حالا دنبال آن نبودم، در این مورد گزارش‌ها از روی میز من رد می‌شود،‌ اما خیلی دقیق نشدم، زیرا پرونده‌ها اکنون در قوه قضائیه است.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه در خصوص انتقاد فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ از عدم اختصاص بودجه امنیت برای شهر تهران از سوی مدیریت شهری که در گذشته بوده، اما امسال به صفر رسیده است، گفت: خبر ندارم که آیا در گذشته بودجه‌ای برای امنیت شهر داشتیم یا نداشتیم. باید نگاه کنیم ببینیم، آیا این بودجه در گذشته بوده است یا نه و بعد درباره آن صحبت کنم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این سهمیه در بودجه سال آینده شهرداری لحاظ می‌شود یا خیر؟ گفت: اصولا مشکل کمبود بودجه در دولت و دستگاه‌های اجرایی وجود دارد و عمدتا می‌خواهند این کمبود را از طریق شهرداری تامین کنند، لذا بسیاری از ارگان‌ها از آموزش و پرورش گرفته تا بهداشت و امنیت و غیره همه کمک می خواهند و فکر می‌کنند، شهرداری قلکی است که می‌تواند همه اینها را تامین کند.

هاشمی ادامه داد: اگر مسئولیتی به شهرداری تهران واگذار شود، شهرداری  وظیفه دارد این بودجه را با درآمدهای موجود تامین کند،‌ اما اگر مسئولیتی نداشته باشد در حد توان خود می‌تواند کمک کند. برای مثال می‌توانیم زمین در اختیار نیروی انتظامی بگذاریم که ارزش مادی دارد و این کار را هم می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برای تاسیس کلانتری‌های جدید زمین در اختیار نیروی انتظامی می‌گذاریم، افزود: باید چهل کلانتری به تهران اضافه شود که قرار است، زمین آن را ما در شهرداری تهران تامین کنیم و این خود یک کمک مادی است.
 
مرجع: ایلنا