ذوالقدر: اجرایی شدن لایحه تابعیت فرزندان در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر است

ذوالقدر: اجرایی شدن لایحه تابعیت فرزندان در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر است
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه با اجرایی شدن لایحه تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی وضعیت هویتی حدود بیش از یک میلیون نفر از این فرزندان تعیین تکلیف می‌شود، اظهار کرد: همچنین در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر خواهد بود.
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸
ساعت ۱۰:۳۳
کد مطلب: ۲۳۱۵۱
Share
اسکان نيوز: سیده فاطمه ذوالقدر ضمن تشکر از مورد توجه قرار گرفتن تصویب لایحه تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در مجلس شورای اسلامی از سوی شورای نگهبان و قوه مجریه گفت: ما در بررسی و رفع ایرادات این لایحه شاهد همکاری خوبی از سوی شورای نگهبان بودیم.
 
وی افزود: امیدواریم با اجرایی شدن این لایحه تکلیف وضعیت حدود بیش از یک میلیون فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی از نظر قانونی تعیین تکلیف شده و دغدغه مادران ایرانی دارای چنین فرزندان در این زمینه برطرف شود.

امیدواریم پس از این که شرایط آنها از سوی مراجع ذی صلاح تایید شد تابعیت ایرانی خود را دریافت کرده و به عنوان نیرو و سرمایه‌های انسانی برای ایران مفید واقع شوند.

ذوالقدر بیان کرد: اجرایی شدن این لایحه و تعیین تکلیف وضعیت هویتی این افراد می تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز گامی موثر باشد.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.