استاندار تهران خبر داد؛

راه اندازی سایت دفن پسماندهای صنعتی و بیمارستانی تهران طی ۴۵ روز

راه اندازی سایت دفن پسماندهای صنعتی و بیمارستانی تهران طی ۴۵ روز
استاندار تهران از راه اندازی سایت دفن پسماندهای صنعتی و بیمارستانی تهران طی ۴۵ روز آینده خبر داد.
جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸
ساعت ۱۳:۲۳
کد مطلب: ۲۳۰۴۹
Share
اسکان نيوز: انوشیروان محسنی بندپی بعد از ظهر پنج شنبه در خصوص پسماندهای بیمارستانی گفت: ۷۰ هکتار زمین در یکی از مناطق استان تهران برای راه اندازی سایت دفن پسماندهای صنعتی و ویژه در نظر گرفته و امور مربوط به تغییر کاربری این زمین در حال انجام بوده و این زمین در اختیار سازمان همیاری شهرداری های استان تهران قرار داده شده است.
 
وی افزود: بر این اساس ما می توانیم، پسماندهای ویژه پزشکی، صنعتی، معدنی و بیمارستانی را در این سایت بی خطرسازی و دفن بهداشتی کنیم.

استاندار تهران اضافه کرد: همچنین از دانشگاه های علوم پزشکی کشور گزارشاتی داشتیم و وزیر بهداشت به رییس حفاظت از محیط زیست کشور اعلام کرده که بالای ۹۰ درصد بی خطرسازی زباله های بیمارستان های دولتی انجام شده که ما تاکید کردیم، این میزان تا پایان سال ۹۸ به ۱۰۰ درصد ارتقا یابد.

محسنی بندپی گفت: باید پسماندهای بیمارستانی همه بیمارستان های دولتی ما بی خطرسازی و سپس به سایت دفن پسماندهای صنعتی و ویژه  منتقل شود.

وی در خصوص پسماند بیمارستان های خصوصی نیز گفت: این پسماندها در یک زمان به استان های قزوین و مرکزی منتقل می شد، که هر دو این استان ها اعلام کردند، که ظرفیت پذیرش ندارند و ما اگر بخواهیم این پسماندها را به استان اصفهان منتقل کنیم، هزینه انتقال آن ها زیاد می شود، اما ظرف ۴۵ روز دیگر سایت استان تهران راه اندازی می شود و هم بیمارستان های خصوصی و هم بیمارستان های دولتی موظف به انتقال پسماندهای خود به این سایت هستند.
 
 
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.