رسولی، عضو شورای شهر تهران :

عدم اطلاع شورای شهر از روند رسیدگی به پرونده قائم مقام قالیباف مایه تاسف است/ این پرونده با حقوق عمومی مردم در ارتباط است

عدم اطلاع شورای شهر از روند رسیدگی به پرونده قائم مقام قالیباف مایه تاسف است/ این پرونده با حقوق عمومی مردم در ارتباط است
اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، اواخر تیرماه در مقابل خبرنگاران حاضر شده و در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت پرونده عیسی شریفی، قائم مقام قالیباف، شهردار پیشین تهران، گفت:" هم خبر اعدام و هم خبر جاسوسی(شریفی) دروغ است و در پرونده چنین اتهاماتی وجود ندارد. پرونده در حوزه جرایم مالی بوده و در دادسرای نظامی رسیدگی و منجر به صدور کیفرخواست و در نوبت دادگاه است."
دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸
ساعت ۱۵:۱۱
کد مطلب: ۲۱۸۴۶
Share
اسکان نيوز: در همین رابطه، سیدحسن رسولی، نائب رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر تهران، ضمن اشاره به این پرونده در گفتگو با امتداد، اظهارکرد: وضعیت پرونده عیسی شریفی را به شخصه، دوبار در صحن شورا از شهردار تهران پرس و جو کردم و ایشان به نقل از دادستان دادسرای نظامی تهران، عنوان کرد که پرونده در این دادسرا در دست بررسی و رسیدگی قرار دارد.  

این نقل قول، البته، پاسخ تقریبا ثابتی است که در طول 2 سال گذشته دریافت کرده‌ایم و با کمال تاسف باید بگویم که نمایندگان شورای شهر تهران به رغم پیگیری‌های خود در چارچوب وظایف ذاتی و قانونی به نمایندگی از مردم، هیچ پاسخ روشنی، مبتنی بر کسب اطلاع از جزئیات این پرونده دریافت نکرده‌اند و این مسئله به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

مسئولان پرونده، اعم از دادسرای نظامی و سایر ارکان مربوطه، باید به لحاظ قانونی روشنگری لازم را داشته باشند تا با در نظر گرفتن طبقه بندی‌های محرمانه یا غیرمحرمانه، اطلاع‌رسانی مناسبی در خصوص جزئیات پرونده صورت بگیرد. چرا که این پرونده، از حیث ارتباط با حقوق عمومی شهروندان تهرانی، نیازمند جدی به اطلاع‌رسانی است.  

چگونه است که در خصوص برخی از پرونده‌ها، روند رسیدگی به صورت پرشتاب انجام گرفته و در این پرونده که از نظر اهمیت واز هر جهت، اصلا قابل قیاس با سایر پرونده‌ها نبوده، شاهد این سرعت‌بخشی به رسیدگی نیستیم؟

تا کنون، پیگیری‌های زیادی از کم و کیف و محتویات پرونده از شهرداری تهران انجام شده و به رغم ارتباط آن با حقوق عمومی مردم، هنوز هیچ اطلاعی از جزئیات پرونده نداریم.  

به هر حال، انتظار می‌رود که آقایان در دستگاه قضائی، نسبت به اطلاع‌رسانی این پرونده، اهتمام بیشتری به خرج داده و چنانچه، پرونده قائم مقام قالیباف، ارتباطی با شهرداری تهران نداشته، رسما آن را برای اطلاع افکار عمومی، اعلام کنند.  

اطرافیان قالیباف در گذشته، اظهار نظرهایی در خصوص عدم ارتباط پرونده شریفی با شهرداری کرده‌اند، اما به لحاظ حقوقی به هیچ عنوان، نمی‌توان به این اظهارات غیررسمی اعتنا کرد و باید در اسرع زمان، شاهد آگاهی‌بخشی دستگاه قضائی درخصوص پرونده باشیم.  

هرکجا که اطلاع‌رسانی به صورت قدرتمند و همه جانبه صورت بگیرد، محلی برای رواج گمانه‌زنی و یا تبادل شایعات نخواهد بود و بالعکس نیز، در مادام عدم اطلاع‌رسانی شفاف، می‌توان شاهد طرح انواع و اقسام شایعات و قضاوت‌ها بود.
 
مرجع: امتداد

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.