لایحه ارزش افزوده برای درآمد پایدار شهرهاست نه مالیات/به جای مترو رفتیم برج میلاد ساختیم

لایحه ارزش افزوده برای درآمد پایدار شهرهاست نه مالیات/به جای مترو رفتیم برج میلاد ساختیم
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه لایحه ارزش افزوده منبع درآمدی پایدار شهرهاست از از دولت بخاطر لایحه ای که در آن درآمد پایدار مدیریت شهری، نوعی از مالیات دانسته شده گلایه و از مجلس بدلیل بازگرداندن این لایحه پس از تصویب کلیات آن به کمیسیون اقتصادی جهت اصلاح بخشی از لایحه تشکر کرد.
يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸
ساعت ۱۰:۰۱
کد مطلب: ۱۹۵۷۵
Share
به گزارش اسکان نيوز، محسن هاشمی در ابتدای یکصدو چهلمین جلسه شورا با اشاره به اینکه هفته نخست ماه مبارک رمضان را سپری می کنیم ابراز امیدواری کرد این ماه فقط تحمل گرسنگی و تشنگی یا روزه شکم نباشد، بلکه به فرصتی برای تجربیات معنوی، اخلاقی تر شدن و انسان تر شدن تبدیل شود و دستاورد ما از رمضان، صبر ومدارا و توجه به همنوعان بخصوص نیازمندان باشد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه و با اشاره به بررسی موضوع لایحه ارزش افزوده در مجلس شورای اسلامی گفت:  لایحه ارزش افزوده اگرچه خود جزو قوانین مترقی و صحیح مجلس شورای اسلامی محسوب می شود اما این نگرانی بوجود آمده است که با تغییرات پیشنهادی برخی از جنبه های مثبت این قانون، تضعیف و خصوصیات منفی در آن ایجاد گردد.

محسن هاشمی از دولت بخاطر لایحه ای که در آن درآمد پایدار مدیریت شهری، را نوعی از مالیات دانسته و قرار بوده به حساب خزانه واریز شود  گلایه کرد و گفت: از مجلس شورای اسلامی بدلیل بازگرداندن این لایحه پس از تصویب کلیات آن به کمیسیون اقتصادی جهت اصلاح بخشی از لایحه که تضعیف کننده منابع مالی و استقلال مدیریت شهری است، تشکر می کنم و امیدواریم با توجه ویژه ای که اعضای محترم کمیسیون اقتصادی، رییس کمیسیون و رییس مجلس شورای اسلامی به این موضوع دارند، مشکلات فعلی لایحه رفع شود.

وی تمرکززدایی از دولت به سوی مردم را یکی از سیاستهای کلی نظام جمهوری اسلامی نام برد و افزود: این موضوع در قانون اساسی نیز ظهور وبروزی جدی دارد، تفویض وظایف دولت به نهادهای مردمی نظیر شوراهای شهر وروستا که طی 7 اصل ، فصل هفتم قانون اساسی تصریح شده است طبیعتا بدون پیش بینی منابع لازم شدنی است واز این جهت قانون ارزش افزوده که با ایجاد استقلال مالی برای مدیریت شهری زمینه تحقق سیاستهای کلی نظام را مهیا می کرد، قانونی مترقی محسوب می شود.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه اما در پیشنهاد ارائه شده به مجلس شورای اسلامی، تمرکز زدایی جای خود را به تمرکزگرایی و تقویت نهاد شوراها جای خود را به تضعیف مدیریت شهری داده است افزود:  این روند هم با روح قانون اساسی، هم با سیاستهای کلی اصل 44 و هم با منویات رهبرمعظم انقلاب تغایر دارد و مردمسالاری دینی نیز که از شعارهای اصلی دولت ومجلس فعلی است در جهت تقویت نهاد مدنی شوراهاست نه وابسته کردن آن به دولت و محدود کردن اختیارات آن.

به گفته هاشمی زمانی که بخشی از وظایف اجرایی از جمله نگهداشت شهر، جمع آوری پسماند و توسعه زیرساختهای شهری به عهده شهرداری گذاشته می شود باید بصورت متناسب منابع لازم آن که در قالب تعیین عوارض در قانون پیش بینی شده، در نظر گرفته شود و تبدیل این عوارض به مالیات و واریزی آن به خزانه دولت  ضربه مهلکی به ساختار مالی مدیریت شهری  و تشدید شهرفروشی و تکیه به درامدهای ناپایدار را بهمراه خواهد داشت.

رییس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: انتظار ما از دولت و مجلس محترم آن است که با واقع بینی و پایبندی به مطالبات مردم و جامعه مدنی، اجازه تضعیف استقلال و توان مدیریت شهری که هم اکنون هم با چالش ومشکلات زیادی مواجه است را ندهند.

به جای مترو رفتیم برج میلاد ساختیم

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: فعالیت های زیر ساختی تهران دارای اولویت های مهمی همچون مترو است و امیدواریم برخی فعالیت ها همچون توسعه موزه ها نظیر موزه صنعت و موزه سیلو هووی فعالیت های زیر ساختی تهران نشوند.

 محسن هاشمی پیرو تذکر احمد مسجد جامعی پیرامون تشکیل موزه تهران و موزه صنعت گفت: وجود موزه ها بسیار خوب است اما باید اینگونه باشد که هووی فعالیت های زیر ساختی تهران شود.

وی ادامه داد: فعالیت های زیر ساختی تهران دارای اولویت های مهمی همچون توسعه مترو است که متاسفانه در بره ها هایی از زمان این اولویوت فرامش شده نظیر آنکه برج میلاد ساخته می شود به جای آنکه مترو ساخته شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.