دادستان کرمانشاه اعلام کرد

رسیدگی به 257 پرونده تغییر کاربری اراضی در کرمانشاه

رسیدگی به 257 پرونده تغییر کاربری اراضی در کرمانشاه
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه گفت: طی سال گذشته 257 فقره پرونده تغییر کاربری اراضی زراعی در دادگستری استان تشکیل و مورد بررسی قرار گرفته است.
جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸
ساعت ۱۲:۱۱
کد مطلب: ۱۹۵۲۴
Share
اسکان نيوز: محمدحسین صادقی با بیان این مطلب، اظهار کرد: این تعداد پرونده مربوط به ۴۸ هکتار زمین زارعی است که اعاده آن‌ها به وضعیت سابق با دستور قضائی و مجازات مرتکبین در دستور کار قرار دارد.
 
وی از قطعیت یافتن حکم تعدادی از این پرونده‌ها خبر داد و گفت: از مجموع ۴۸ هکتار زمینی که برای آنها پرونده تشکیل شده، ۱۲ هکتار با دستور قضائی در اجرای مواد ۳ و ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی به وضع سابق اعاده شده است.

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: رسیدگی دقیق به سایر پرونده‌ها نیز با جدیت و اولویت تا حصول نتیجه قطعی و اجرای آن در دستور کار خواهد بود.

وی در ادامه حفظ کاربری اراضی و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی زراعی به مسکونی و غیر آن را یکی از اولویت‌های سازمان امور اراضی کشور عنوان کرد و افزود: شورای حفظ حقوق بیت المال استان نیز تمام اهتمام خود را بکار گرفته تا این مهم در استان مورد توجه و پیگیری جدی قرار گیرد.

صادقی همچنین از شهرداری، اتحادیه مشاوران املاک و اداره ثبت اسناد و املاک نیز خواست تا در راستای تکالیفی که مطابق قانون برعهده دارند، از هرگونه تفکیک یا قطعه بندی بدون مجوز قانونی اراضی زراعی بویژه اراضی حاشیه شهر توسط افراد سودجو جلوگیری کرده و پایش مستمر مناطق مستعد دست اندازی و معرفی متهمان برای تعقیب کیفری به مرجع قضائی را مورد توجه قرا دهند.

وی عنوان کرد: همچنین انتظار داریم شهروندان قانون مدار نیز با رعایت الزامات قانونی و به منظور جلوگیری از تبعات موضوع و مواجه شدن با چالش‌های حقوقی از مورد معامله قرار دادن این اراضی با اسناد عادی اجتناب کنند.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.