تفریغ بودجه سال 95 شهرداری برگشت خورد/ هزینه کرد 3 هزار و 100 میلیارد مازاد درآمد بدون مجوز قانونی

تفریغ بودجه سال 95 شهرداری برگشت خورد/ هزینه کرد 3 هزار و 100 میلیارد مازاد درآمد بدون مجوز قانونی
اخبار هرج و مرج در حساب و کتاب‌های مالی مدیران گذشته تمامی ندارد. به تازگی تفریغ بودجه سال 95شهرداری به شورای شهر تهران ارسال شده است که درآن بدون مجوز 3 هزار و 100 میلیارد مازاد درآمد را بدون کسب مجوزهزینه کرده اند و شورا نیز این گزارش را به شهرداری برگشت زده است .
سه شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
ساعت ۲۱:۱۳
کد مطلب: ۱۹۴۶۳
Share
به گزارش اسکان نيوز، محمود میرلوحی برای شکایت محمد باقر قالیباف محکوم شده است . او در نخستین جلسه دادگاهش به دلیل برخی ناهماهنگی نتوانست حاضر شود و قاضی نیز او را محکوم کرد . او به تازگی لایحه 17 صفحه ای دفاعیاتش را به شعبه 1057 دادگاه کارکنان  داده است . او به دلیل مصاحبه هایی که با رسانه ها داشته و در آن انتقاداتی را به وضعیت اداره شهر در گذشته مطرح کرده این روزها به دادگاه کارکنان می رود . اتفاقی که برای نمایندگان مجلس تا کنون رخ نداده است . نمایندگان مجلس بر اساس اصل 86 قانون اگر در چارچوب وظایف نمایندگی شان اظهار نظری کنند امکان شکایت از آنها وجود ندارد.

 محمود میرلوحی به نظر می آید این روزها آرام تراز گذشته است و شاید به خاطر این شکایت با احتیاط بیشتری سخن می گوید. او درباره این تبعیض میان نمایندگان پارلمان ملی و محلی به اسکان نيوز می گوید: در اصل 86 قانون آمده است اگر نمایندگان مجلس می توانند به همه مسائلی که مربوط به حوزه نمایندگی شان می شود ورود کرده و اظهار نظر کنند و اگر شکایتی هم از آنها مطرح شد، هیات نظارت این شکایت را بررسی اگر به این نتیجه رسید که این سخنان درحیطه وظایف نمایندگی است، شکایت متوقف و در غیر این صورت روند دادرسی آغاز می شود. اما این موضوع را برای اعضای شورا نداریم. اما با توجه به تکالیف اعضای شورای شهر تهران در خصوص نظارت،شفافیت و گزارش به مردم باید چنین مصونیتی برای اعضای شورای شهر نیز پیش بینی شود و نباید عضو شورای شهر احساس محدودیت کند.

او معتقد است به وظیفه نمایندگی اش عمل کرده و همان طور که تمامی جلسات شورا علنی است و شورا هر 6 ماه یک بار در خصوص هزینه و درآمد های شهر به شهروندان در صحن گزارش می دهد ،باید وضعیت حساب و کتاب های شهر هم به اطلاع شهروندان برسد و درباره وضعیت اداره شهر در گذشته هم سخن گفته شود.

میرلوحی ادامه می دهد : در ماده 80قانون شهرداری تاکید شده است که وام گرفتن شهرداری باید با مجوز شورا باشد یا بر اساس بند 6 ماده 55 هر گونه واگذاری در شهرداری باید توسط شورا مجوز داشته باشد و بر اساس بند 112 ماده 80 شورا باید بر دعاوی شهرداری نظارت داشته باشد.

او با تاکید بر این که راهبرد شورای پنجم شفافیت و اطلاع رسانی است می گوید: موانع این چنینی مانع عمل به وظایف نمایندگی ما می شود . اینکه نتوانیم درخصوص وقایع گذشته از جمله واگذاری ها ،حسابرسی ها ،درآمدها و هزینه ها و ... سخن بگوییم درحالی که در حال حاضر تمام این روندها شفاف است و در سامانه شفافیت منتشر می شود از مزایده و مناقصه ها تا بررسی وضعیت باغات و....

میرلوحی به گزارش های حسابرسی سال 93 اشاره می کند که 35 مورد حسابرسی مربوط به این سال به زودی در صحن شورای شهر مطرح می شود و گزارش تفریغ بودجه سال 95 که شهرداری وقت 3 هزار و 100 میلیارد تومان مازاد درآمد را هزینه کرده است بدون آن که روشن باشد این هزینه ها در کجا و با چه مجوزی شده است. این تفریغ برگشت خورده تا شهرداری مشخص کند این مازاد درآمد با چه مجوزی هزینه شده است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.