نماینده تهران:

مدت‌هاست جلسات شورا‌های عالی انقلاب فرهنگی و فضای مجازی تشکیل نمی‌شود

مدت‌هاست جلسات شورا‌های عالی انقلاب فرهنگی و فضای مجازی تشکیل نمی‌شود
یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی خبر می‌دهد که جلسات این دو شورا مدت‌هاست به‌دلیل درگیری لفظی اعضا برگزار نمی‌شود.
يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸
ساعت ۱۲:۴۶
کد مطلب: ۱۸۷۲۹
Share
اسکان نيوز: احمد مازنی، نماینده تهران می‌گوید: خیلی وقت است که جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی برگزار نمی‌شود.

او می‌گوید: تا جایی که من اطلاع دارم بعضی گفت‌وگوها بین برخی اعضای این دو شورا با آقای رئیس‌جمهوری به وجود آمد که باعث کدورت‌‌هایی شد و از آن به بعد دیگر جلسات تشکیل نشد. بعد از دعوای لفظی که بین آقای ضرغامی و آقای روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌وجود آمد، یک جلسه برای هفته بعدش پیش‌بینی شده بود که لغو شد و از آن به بعد هم جلسه‌ای تشکیل نشد.

مازنی در پاسخ به این سؤال که آخرین جلسه مربوط به چه زمانی بوده است، می‌گوید: این‌قدر دیر بوده که یادم نیست. بعد از انتصاب آقای عاملی به‌عنوان دبیر جدید، هنوز جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل نشده است.

او در پاسخ به این سؤال که آیا دستور رهبری برای عدم حضور آقایان ضرغامی و رحیم‌پور ازغدی در جلسات این دو شورا را تأیید می‌کنید، می‌گوید: من اطلاعی ندارم و تاکنون جلسه‌ای هم تشکیل نشده است.

مازنی توصیه می‌کند: باید کدورت‌ها را فراموش و مدیریت کرد. شورای عالی انقلاب فرهنگی رکن مهمی در سیاست‌گذاری در حوزه فرهنگ محسوب می‌شود. همچنین جلسات شورای عالی فضای مجازی هم از اهمیت برخوردار است، بنابراین من خواهش می‌کنم این جلسات تشکیل شود.

اوایل بهمن‌ماه سال گذشته یکی از فعالان رسانه‌ای اصولگرا در پستی اینستاگرامی از درگیری لفظی حسن روحانی رئیس‌جمهوری و عزت‌الله ضرغامی دیگر عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه این شورا خبر داد. او مدعی شده بود در این جلسه رئیس پیشین سازمان صداوسیما به روحانی بابت سخنان اخیرش در خصوص «سانسور و حجاب» اعتراض کرد و از او توضیح خواست. به ادعای این فعال رسانه‌ای اصولگرا، اعتراضات تند ضرغامی به رئیس‌جمهوری منجر به آن شد که رئیس‌جمهوری جلسه را ترک کند.

چند روز بعد احمد مازنی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با ایرناپلاس درگیری لفظی رئیس‌جمهوری و عزت‌الله ضرغامی را تأیید کرد. بعد از رسانه‌ای شدن این درگیری اخباری در فضای مجازی دست‌به‌دست شد که می‌گفت «بعد از درگیری لفظی میان رئیس‌جمهور و عزت‌الله‌ ضرغامی در شورای عالی فضای مجازی، حسن روحانی اعلام کرده بود در شوراهایی که این فرد حضور دارد، شرکت نخواهد کرد.»

همچنین حسن رحیم پورازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادعایی اظهار کرده بود که حسن روحانی با حضور وی و چند تن دیگر در شورای عالی انقلاب فرهنگی مخالفت کرده است و گفته در صورت حضور این افراد، جلسات آتی این شورا تشکیل نخواهد شد.

برخی رسانه‌ها در فضای مجازی نیز خبر دادند رهبر انقلاب اسلامی در توصیه‌ای دستوری، از عزت‌الله ضرغامی و حسن رحیم‌پور ازغدی خواسته تا اطلاع ثانوی در جلسات این دو شورا حاضر نشوند.
مرجع: ایرنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.