موافقت حق شناس با کمک ۱۰ میلیاردی به مناطق سیل زده/میزان بارندگی ها در ۲۰۰ سال اخیر بی سابقه بود

موافقت حق شناس با کمک ۱۰ میلیاردی به مناطق سیل زده/میزان بارندگی ها در ۲۰۰ سال اخیر بی سابقه بود
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به بی سابقه بودن بارندگی های کشور در ۲۰۰سال اخیر بر لزوم کمک رسانی به استان های سیل زده تاکی کرد.
يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸
ساعت ۱۱:۰۳
کد مطلب: ۱۸۷۱۰
Share
به گزارش اسکان نيوز، محمد جواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی با بیان اینکه ابعاد خسارات و ویرانی های سیل های اخیر در استانهای گلستان و لرستان و خوزستان و فارس بسیار گسترده بوده است گفت:گستردگى در سطح ٢٥ استان و ميزان بارش كه در ٢٠٠ سال گذشته بى سابقه بوده است.

بسیاری از هموطنان ما جان باخته و داغ دیده و بی خانمان شده و نیازمند کمک های بسیار گسترده و جدی و فکری هستند .تا كنون ٧٨ كشته امار رسمى گزارش داده اند.

حق شناس ادامه داد:بدون بسیج همه ظرفیت های دولتی و اجتماعی و مدنی نمی توان حتی بخش کوچکی از نیازهای گسترده هموطنان در رنجمان را تامین کرد .دولت و نهادهای دیگر همه تلاش خود را به کار گرفته اند . مردم و نهادهای مدنی فعال شده اند و شهرداری تهران نیز اقدامات عاجلی را به کار بسته است .

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد:حضور شهردار محترم در مناطق سیل زده ،حضور معاون مناطق در منطقه سوسنگرد،حضور شهردار در خوزستان و فعال شدن مناطق براى جمع اورى كمك و معاونت خدمت شهرى  همه همبستگی ملی را شکل می دهند.

با حضور شهرداری با تخصص و توانایی در مناطق سیل زده ، تجربه و آمادگی لازم در مواجه با دیگر حوادث طبیعی چون سیل و زلزله در مناطق دیگر کشور از جمله در شهر ۱۰ میلیونی تهران بوجود می آید.شهرداری تهران به لحاظ دانش و امکانات فنی و نیروی انسانی می تواند نقش مهمی در مدیریت کمک های مورد نیاز سیل زدگان داشته باشد.

حق شناس ادامه داد:حال نوبت شورای شهر است که با حمایت قاطع از اقدامات شهرداری برای کمک به سیل زدگان ضمن تشویق و حمایت قاطع خود و در نظر گرفتن بودجه مناسب  و مصوبه قانونى نقش شایسته خود را ایفا کند . من از تصویب طرح دوفوریت کمک به مناطق سیل زده تشکر میکنم .تصویب این طرح کمک موثری به مدیریت شهرداری در تامین و اعزام کمک ها و نیروی انسانی خواهد بود

وی افزود: این لایحه و نتایج حاصل از بسیج نیروها و امکانات شهرداری از جمله اعزام نیرو به مناطق سیل زده نقش مهمی در کسب امادگی و تجربیات لازم در مدیریت بحران های احتمالی در آتیه خواهد داشت .

تصویب این لایحه موانع و مشکلات احتمالی پیش روی شهرداری در کمک به سیل زدگان را کاهش می دهد و موجب دلگرمی مدیریت و نیروهای شهرداری در کمک رسانی موثر می شود و از طرف دیگر  نقش پررنگی در فرهنگ سازی کمک سایر شهرداری ها و شوراهای شهر کشور در موارد مشابه خواهد داشت .

حق شناس ابراز داشت: از آنجایی که تاکنون بیش از ۲٥ استان کشور از تاریخ ۲۹ فروردین ۹۷ دچار بحران سیل شده اند و با توجه به حجم خسارات وارده بر اموال شهروندان، بسیاری از هم وطنان سیل زده با کمترین امکانات بهداشتی، رفاهی و غذایی در حال معاش هستند، از همین رو لازم است تا هر یک از نهادهای اجرایی از جمله شهرداری تهران، کمک های خود را  در اسرع وقت به این مناطق ارسال نمایند. لذا زمان در این کمک رسانی بسیار حایز اهمیت است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر در خاتمه افزود:از آنجایی که سیل یکی از بحران های طبیعی است که پس از وقوع منجر به شیوع برخی بیماری هایی که عامل آن میکروب های موجود درسیلاب است، میگردد لذا  لازم است قبل از شروع فصل گرما که منجر به افزایش بیماری های مذکور میگردد، اقدامات عاجل جهت ساماندهی شرایط معاش شهروندان سیل زده صورت گیرد که باید خدمات شهری کمک کند،لذابا پیشنهاد ۱۰۰میلیارد ریال کمک به مناطق سیل زده کاملا موافق می باشم .

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.