سندی بر رد یک ادعا؛

دن کیشوت‌های پرحاشیه حمل و نقل شهری/ چه کسی دروغگوست؟

دن کیشوت‌های پرحاشیه حمل و نقل شهری/ چه کسی دروغگوست؟
عصر روز چهارشنبه ریزش کوچکی در بخشی از تونل مترو تهران رخ داد، حادثه‌ای که عدم اطلاع رسانی به موقع شهرداری در خصوص آن حاشیه ساز شد.
شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸
ساعت ۱۳:۴۱
کد مطلب: ۱۸۶۷۶
Share
اسکان نيوز: چهارشنبه شب خبری از سوی سخنگوی اورژانس کشور مبنی بر ریزش یکی از تونل‌های متروی تهران اعلام شد. خبرگزاری مهر نیز این خبر را بر روی خروجی خود قرار داد و پیگیری‌های بیشتر برای تکمیل خبر را از مدیران شهری آغاز کرد.

اولین واکنش مدیران شهری بی اطلاعی از این حادثه بود. پس از مدتی خبر از سوی مدیران شهری تکذیب شد و در حالی که اورژانس کشور از مصدومیت یک فرد در این حادثه خبر می‌داد، سرانجام سایت اطلاع رسانی شهرداری تهران اعلام کرد ریزشی در تونل مترو رخ نداده و یک پروفیل فولادی سقوط کرده و یکی از کارگران ایستگاه نواب – آزادی مصدومیتی جزئی دیده است.

مدیرعامل شرکت مترو در این گفتگو تاکید کرده بود تمام مسائل ایمنی در عملیات ساخت مترو رعایت می‌شودو سیستم‌های اچ اس ای در کارگاه‌ها مستقر است و مسائل ایمنی مربوط به حفر و بتن ریزی با حساسیت بسیار زیادی رعایت می‌شود.

او گلایه‌ای هم از مسئولی که برای نخستین بار این خبر را به رسانه‌ها داده، کرد و گفت: بهتر است مراجع ذیصلاح مسئولانه‌تر و با دقت و حساسیت بیشتری به انتشار اخبار بپردازند تا باعث تشویش اذهان عمومی نشویم.

در تمام این مدت تمام سخنان مدیران مرتبط به این موضوع پیگیری و منعکس شد. هرچند این حادثه، حادثه بزرگی نبود، اما تکذیب و تأیید و سخنان متناقض مسئولان شهری و اورژانس، این حادثه کوچک را برای چند ساعتی داغ کرد.

اما برخی از مدیرانی که تخصصی هم در حوزه مدیریت شان ندارند (سابقه کاری و تحصیلی بی ارتباط با حمل و نقل) و در این مدت نیز تنها وقت خود را به حاشیه سازی های بیهوده و جنگ بادشمن های فرضی و پیروزی خیالی بر این دشمنان گذرانده بدون این که اطلاعی از پیگیری‌های خبرگزاری مهر داشته باشند یا بدانند چه کسی برای نخستین بار این خبر را اعلام کرده است این خبرگزاری را به دروغگویی متهم کرده و مدعی شدند خبرگزاری مهر اخبار نادرست در حوزه شهری منتشر کرده است.

اتهام زنی بی دلیل این مشاور پرحاشیه که علاقمند است هر نقدی را به سیاست گره بزند و دن کیشوت وار به لشکر خیالی دشمنانش بتازد بی سابقه نیست.

او خبر احتمال پولی شدن برخی معابر پایتخت را هم دروغ دانسته بود. در آن خبر نوشته بود لایحه در شهرداری در حال بررسی است که اگر به شورا ارسال و در صحن به تصویب برسد، گذر از برخی معابر تهران پولی خواهد شد.

هرچند در خبر رقم دقیق عوارض احتمالی ذکر نشده و این موضوع نیز تاکید شده بود این رقم‌ها بر اساس شنیده‌ها است و رقم قطعی و دقیقی نیست.

پیگیری‌ها از روابط عمومی شهرداری تهران در خصوص این که چه خبر نادرستی در این حوزه منتشر شده به این جمله ختم شد که «البینه علی المدعی.»

اما دو سند برای این که مشخص شود چه کسی دروغگوست برای مدیرانی که هدف وسیله را برایش توجیه می‌کند.

مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.