حبیب‌زاده:

شهرداری مسئول پول‌های دریافت شده از برج باغ‌ها است

یک عضو شورای شهر تهران گفت:شهرداری مسئول پول های دریافت شده از مردم بعد از ابلاغ مصوبه برج باغات است.
چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۲۰
کد مطلب: ۱۸۰۰۳
Share
اسکان نيوز: افشین حبیب زاده در جلسه صبح امروز شورای اسلامی شهر و در مخالفت با نظر کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر نسبت به استفساریه شهرداری تهران درباره چگونگی اقدام برای املاک باغاتی که نسبت به ارائه نقشه و پرداخت عوارض صدور پروانه اقدام کرده اند، گفت: از همکارانم که در اسفندماه سال گذشته با تصویب مصوبه مشهور به برج باغ‌ها، از صدور پروانه برای سایر باغات باقی مانده که حدود ۳ هزار قطعه باغ در مساحتی بیش از هزار و ششصد هکتار است، جلوگیری کردند، تشکر می‌کنم.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران در بیان مخالفت خود با پیشنهادات کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر اظهار کرد: ابتدا باید مشخص شود که چرا زمانی که مصوبه ما در اسفند ماه ۱۳۹۶ بوده، شهرداری تهران این مصوبه را در ۹ اردیبهشت ۹۷ ابلاغ کرده است؟ این ابلاغ دیر هنگام باعث شده در همین فاصله مردم پول پرداخت کرده و بعضاً نیز تسویه حساب کرده اند؟ چه کسی باید پاسخگو این مسئله باشد؟

وی با تاکید بر اینکه در این مسئله مردم مقصر نیستند و کوتاهی صورت گرفته از سوی شهرداری است، ادامه داد: چرا بعد از تاریخ ابلاغ این مصوبه دوباره از مردم پول گرفته اند؟ کدام مناطق و به چه دلیلی این پول گرفته شده است؟

نایب رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تصریح کرد: شهرداری بنا به هر دلیلی نسبت به کسانی که سیستمی پول پرداخت کرده اند، مسئول است. طبق استفساریه اکنون سه گروه پول پرداخت کرده اند. گروه اول ۶۲ پروانه با مبلغ ۱۷۰ میلیارد تومان، گروه دوم ۷۳ پروانه با مبلغ حدوداً ۵۰۰ میلیارد تومان و گروه سوم ۱۵ پرونده که ۴۸ میلیارد تومان است. یا باید برای تمام این افراد پروانه صادر شود یا اگر قرار است پول گروه‌های دوم و سوم بازگردانده شود، شورا باید همزمان با تصویب این استفساریه، نحوه بازپرداخت پول‌ها را نیز مشخص کند.

درست نیست که پول مردم بعد از چند سال بازگردانده شود و آنها دو سه سالی هم برای گرفتن پول‌های خود تلاش کنند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.