پزشکیان: عده‌ای با ارزهای دولتی ثروتمند می‌شوند

پزشکیان: عده‌ای با ارزهای دولتی ثروتمند می‌شوند
نایب رئیس مجلس، گفت: دولت باید ارز ۴ هزار و۲۰۰ تومانی را در قالب یارانه به افراد نیازمند اختصاص دهد و با این روش افراد ثروتمند دیگر نمی‌توانند از امضای طلایی و یا معاملات با ارز دولتی برای خود کیسه ای بدوزند.
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
ساعت ۱۰:۵۸
کد مطلب: ۱۷۷۲۴
Share
اسکان نيوز:  مسعود پزشکیان، با اشاره به عدم توزیع مناسب کالاهای اساسی که با ارز دولتی وارد و یا تولید می شود، اظهار داشت: تا زمانی که رانت وجود داشته  و برخی ارز را به قیمت ۴ هزار و ۲۰۰ تومان دریافت کرده و در بازار تا ۱۰ هزار تومان کالا را می‌فروشند مشکلات ادامه می‌یابد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اگر روش توزیع کالاهای اساسی با ارز دولتی اصلاح نشود،  محاکمه کردن‌ها و احتکارها ادامه می یابد، افزود: اگر ارز واقعی در  تمام بخش ها ارائه و هزینه شود و سپس از سوی دیگر خریدار تقویت شده تا با قیمت واقعی کالاها را خریداری کند، کالاها احتکار نشده و قیمت ها آن چنان تغییری نمی یابد و از سوی دیگر کسی نمی‌تواند رانت گرفته و یا پرداخت کند و همچنین امضای طلایی نیز پیدا نمی شود.

ساختار مدیریت صحیح برای عرضه و نظارت بر کالاها وجود ندارد

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکل نوع سیاستی بوده که دولت، مجلس و بزرگان برای اختصاص ارز دولتی به کالاهای اساسی در پیش گرفته اند و  حاضر نیستند  این روند را از لحاظ علمی پیگیری کنند، ادامه داد: متاسفانه از یکسو بستری برای رانت آماده شده و از سوی دیگر به دنبال این هستیم که مشخص شود چه کسی رانت گرفته تا با آن برخورد کرده و این فرد را محاکمه کنیم، بنابراین ساختار مدیریت صحیح برای عرضه و نظارت وجود ندارد، در نتیجه برخی افراد از این شرایط سوء استفاده می کنند.

دولت باید ارز دولتی را در قالب یارانه به افراد نیازمند اختصاص دهد

پزشکیان با تاکید بر اینکه باید قدرت خرید اقشار کم‌درآمد جامعه افزایش یابد، ادامه داد: نیازی نیست دولت به شخصی که درآمد کافی و مناسبی داشته یارانه پرداخت کند تا عده‌ای با ارزهای دولتی ثروتمند شود، بلکه دولت باید ارز دولتی را در قالب یارانه به افراد نیازمند اختصاص دهد که با این روش دیگر افراد ثروتمند نمی‌توانند از امضای طلایی و یا معاملات با ارز دولتی برای خود کیسه ای بدوزند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ۴۰ سال است که به یک روش بودجه نوشته می شود، تصریح کرد: همیشه به یک مصلحتی این روش ادامه می یابد و  تا زمانی که با این روش به سمت جلو حرکت کنیم، مشکلات خود را از یک روزنه ای نمایان می‌کند.
مرجع: فارس

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.