تاکید گزارش شماره3 "پویش نجات شاهوار" بر ادامه تلاش ها تا نیل به مقصد

پیگیری تخلفات معدنکاوی غیرقانونی در "شاهوار" ادامه دارد

پیگیری تخلفات معدنکاوی غیرقانونی در "شاهوار" ادامه دارد
به رغم قول مسوولان مبنی بر رسیدگی به تخلف های معدنکاوی، کوهستان شاهوار همچنان تخریب می شود. اما این حوادث هرگز فعالان محیط زیست استان را ناامید نکرده و نمی کند.
يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷
ساعت ۱۴:۲۴
کد مطلب: ۱۶۹۶۹
Share
به گزارش اسکان نيوز، "پویش نجات شاهوار" در آخرین اطلاعیه خود خطاب به مردم شاهرود و مناطق همجوار اعلام کرد که پیگیری مطالبات جنبش محیط زیست برای تعطیلی معدنکاوی غیرقانونی همچنان ادامه دارد. شاهوار، بزرگ ترین و مهم ترین کانون آبساز در البرز شرقی است؛ جایی که همواره پایین دست تشنه است و نگاهش به کوهستان های بالادست تا گشایش و بخشایش کوه ها، آب مورد نیاز آنرا تامین کنند.

اکنون نزدیک به 4 سال است که این کوهستان از سوی یک شرکت صنعتی مورد هجوم برای تامین مواد اولیه قرار گرفته است. هر چند مسوولان این شرکت می گویند مجوزهای قانونی برای فعالیت نآآنرا دریافت کرده اند اما مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان بارها اعلام کرده که چنین مجوزی از سوی این اداره کل تایید نشده است. این اداره کل حتی علیه این شرکت معدنی شکایتی را ثبت کرد؛ اما متاسفانه با وجود وعده مدیران و حتی معاون وزیر که برای تحقیق درباره این رخداد به منطقه عزیمت کرده بود تا امروز به جایی نرسیده و شاهوار همچنان در حال خراب شدن است.

حالا "پویش نجات شاهوار" در اطلاعیه شماره 3 خود اعلام کرده که رسیدگی به تخلف ها و تعطیلی معدن برای نجات شاهوار تا حصول نتیجه نهایی ادامه خواهد داشت. متن کامل اطلاعیه در پی می آید.
 
همراهان و سروران عزیز، اگر گمان ببرید که دوستان و نمایندگان شما در "پویش نجات شاهوار"  خاموش شده اند و ساکت، و یا سردشده اند و افسرده، خستگی را بر ما دوچندان کرده و چشم بر تلاش ها و زحماتی بسته اید که هرگز منصفانه نیست.

یقین داشته باشید که انواع برنامه ها و گزینه ها در حال رایزنی، پیشرفت و انجام است. از انواع گفت وگوها و جلسات و نشست ها و هماهنگی ها گرفته تا حتی گزینه گردهمایی و تجمع قانونمند که این روزها بسیاری از شما عزیزان شدیدا خواهان اجرای آن هستید.

اطمینان داشته باشید نمایندگان شما به تمام مسائل و دغدغه ها اشراف دارند و در حال پیشروی امور هستند و هیچ گزینه ای را برای نجات شاهوار تعطیل نکرده و هر گزینه مناسب را به وقت لازم به اجرا درخواهند آورد.

در یک نگاه اجمالی امکان ندارد به طورمیانگین از هر حداقل 2روز یک جلسه و یا یک اقدام موثر و کارکردی مشخص برای شاهوار انجام نگرفته باشد، لیکن به دلایل مختلف امکان گزارش تمام موارد وجود ندارد؛ زیرا هم ممکن است به علت تاخیر در نتیجه نهایی، خسته کننده به نظر آید و باعث سردی شما سروران شود و هم انرژی و توان گروه پیشرو را برای ارائه آن بگیرد.  از سوی دیگر بسیاری از گزارش های محرمانه ای که بخشی از موفقیت آنها در محرمانه بودن آنهاست لوث و عیان می شود که ممکن است همین امر به شکست اش بیانجامد.

همراهان شاهوار سترگ و دوستداران طبیعت باعظمت، اطمینان داشته باشید هرروز از دیروز در راه کسب هدف موفق تر بوده ایم و تلاش هایمان هرگز بدون اثر نبوده است؛ اما باید صبور بود و پله به پله تا رسیدن به قله موفقیت تلاش کرد و در این راه، دست از حمایت برنداشت. به هرحال باید بپذیریم که با هیولای بزرگی مواجهیم که جیب بسیاری را آکنده از پول و ثروت کرده و دندان طمع بسیاری را تیز نگهداشته است و اما قدرت ما، دل های خالص و پاک مردان خداست که برای طبیعت خدادادی می جنگند و به برکت همان خلوص نیت هم البته غول های دیو صفتی را بر زمین کوبیده و سرفراز از میدان مبارزه بیرون آمده است.

در هرحال، چنانچه این باور در نمایندگان شما به وجود آید که پویش نجات شاهوار بر فرض محال، نتیجه نخواهدگرفت و احیانا تلاش ها بی اثر خواهد ماند، هرگز مایل به ادامه راه به هرشکل ممکن نبوده و نیستیم و صادقانه این مسئله را با شما درمیان خواهیم گذاشت. لذا همین که این کانال، این پویش و "ستادمردمی حفاظت از طبیعت شاهرود" و "شبکه زیست محیطی شهرستان" فعال است یقین بدانید که در راه و مسیر درستی در حال حرکتیم و به زودی و به حول و قوه الهی، به نتیجه نهایی که تعطیلی معدن بوکسیت تاش است خواهیم رسید.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.