اسکان نیوز گزارش می‌دهد:

فیل‌های سفیدی که به مدیران جدید شهری رسید / امیرکبیر همچنان برای شهر هزینه ساز است

فیل‌های سفیدی که به مدیران جدید شهری رسید / امیرکبیر همچنان برای شهر هزینه ساز است
پروژه‌های عمرانی بزرگی که هنوز هم مشخص نیست برای چه در تهران آغاز شده‌اند و بخشی از بلندپروازی‌های شهرداری بود که دوست داشت رییس جمهور شود هنوز هم برای مردم این شهر هزینه ساز است.
يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۰۳
کد مطلب: ۱۶۹۵۴
Share
به گزارش اسکان نيوز، روزانه کم تر از 4 هزار خودرو از تونل امیر کبیر تردد می‌کنند اما مدیران شهری میلیاردها تومان سالیانه هزینه نگهداشت این تونل می‌کنند .

تونل امیرکبیر یکی ازپرحاشیه ترین تونل های پایتخت است. تونلی 200 میلیاردی که کارایی چندانی برای پایتخت نشینان ندارد اما هزینه های نگهداشت بالایی بر شهر تحمیل می کند.

پروژه ای که از زمان کرباسچی آغاز و به گودی بلاتکلیفی در زیر زمین تبدیل شد، گودی که  به شهرداران بعدی خود به ارث می رسید ،اما هیچ شهرداری تمایلی به تکمیل آن نداشت. ولی شهرداری که دوست داشت که رییس جمهور شود می خواست نهضت تونل سازی در تهران آغاز کند و تصمیم گرفت تونل امیر کبیر را برای رکورد زنی در بخش تونل سازی تکمیل کند.

 این تونل برای انتقال خودرو هایی که قصد تردد از اتوبان امام علی (ع) به بازار را داشتند طراحی شد. اما با تغییر نگاه ترافیکی مدیران شهر ،تصمیم بر این شد که انتقال بار ترافیکی به داخل شهر محدود شود و هدف این تونل تخلیه بار شهر به اتوبان امام علی (ع) تعریف شد.

  دو قسمت از تونل امیر کبیرتاکنون  زیر بار ترافیکی قرار نگرفته است. بخشی از تونل در حدفاصل امام علی شمال به سه راه امین حضور تا تقاطع خیابان درودیان که ساخته شده اما زیر بار ترافیکی نرفت  و فقط کاربری اضطراری داشت. دوم بخشی از تونل که دسترسی سه راه امین حضور به خیابان کرمان  بود که به اصطلاح به آن تونل جنوبی گفته می شد. این تونل زمانی قابلیت بهره برداری داشت  که خیابان کرمان تعریض شودکه  این بخش قرار است به پارکینگ تبدیل شود.

برای افزایش بهره وری از این تونل پیشنهادات دیگری هم شده است .یکی از مطالعات انجام شده در این خصوص تغییر مسیر خیابان امیر کبیر و دیالمه است که مطالعات انجام شده نشان می دهد می تواند باعث رونق این تونل خلوت و بی استفاده شود .

 به تازگی زهرا نژاد بهرام عضو هیات رییسه شورای شهر تهران از بخش افتتاح نشده تونل امیر کبیر بازدیدی کرده است .

به گفته او قرار است بخشی از این تونل که در منطقه 14 قرار دارد به پارکینگ تبدیل شود و کمبود فضای پارک در این بخش را تامین کند.این بخش از تونل می تواند پارکینگ های تعهدی سازمان نوسازی را هم تامین کند.

نژاد بهرام در خصوص این پروژه و پروژه های مشابهی که هزینه های نگهداری آن بیش از فایده ای است که برای مردم شهر دارند به اسکان نيوز می گوید: این پروژه بر اثر یک خطای محاسباتی طراحی شده و هزینه های زیادی را برای شهر ایجاد کرده است و مدیریت شهری بایدهزینه زیادی را برای کارآمدی یک پروژه تکمیل شده صرف کند.

تهران مشابه این پروژه ها کم ندارد. شهر آفتاب که قرار بود روزگاری تنها مرکز نمایشگاهی تهران باشد در حال حاضر خاک می خورد یکی دیگر پروژه های عمرانی که با انگیزه های سیاسی احداث می شوند.

فیل های سفیدی که شهرداری که دوست داشت رییس جمهور شود برای تهران باقی گذاشته است.  
روایت است که شاه کشور سیام، یکی از فیل های مقدس سپید موی را به یکی از درباریان هدیه داد. این هدیه که به ظاهر مایه سرافرازی و افتخار بود در واقعیت امر به مصیبتی برای فرد دریافت‌کننده هدیه تبدیل شد؛ چرا که هزینه نگهداری و مراقبت درست از فیل، فرد را خانه خراب می‌کرد.

اقتصاددان ها پروژه هایی این چنینی را پروژه های فیل سفید می‌نامند. به گفته آنها پروژه‌های فیل سفید بیش از آنکه پدیده‌ای اقتصادی باشند، مبنای سیاسی دارند. برخی سیاستمداران وجود دارند که از این پروژه‌ها برای راضی نگهداشتن هواداران خویش استفاده می‌کنند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.