عضو فراکسیون محیط زیست مجلس:

هدف لایحه حمایت از محیط بانان کاهش هزینه های حفاظت از طبیعت است

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس تلاش سازمان محیط زیست برای دو برابر شدن تعداد محیط بانان و استخدام سالانه ۳۵۰ محیط بان را گامی موثر در راستای بهبود محیط زیست و حفاظت بهتر از حیات وحش دانست.
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷
ساعت ۱۶:۰۲
کد مطلب: ۱۶۹۴۶
Share
اسکان نيوز:  فاطمه ذوالقدر تلاش محیط زیست برای دو برابر شدن تعداد محیط بانان و استخدام سالانه ۳۵۰ محیط بان را گامی موثر در راستای بهبود محیط زیست و حفاظت از حیات وحش کشور دانست و گفت: انتظار می رود تامین امکانات و افزایش حقوق محیط بانان نیز در دستور کار قرار گیرد.

عضو فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، هدف از تدوین لایحه حمایت از محیط بانان را کاهش هزینه های حفاظت از طبیعت دانست و افزود: ابهاماتی برای حمایت از این قشر وجود دارد که بی شک با تصویب لایحه حمایت از محیط بانان که در نوبت بررسی صحن علنی قرار دارد. مشکلات قانونی محیط بانان در حوزه به کارگیری سلاح رفع خواهد شد.

وی ادامه داد: در لایحه مذکور علاوه بر تثبیت وضعیت استخدامی، بیمه مسئولیت و سلامت بدنی محیط‌بانان و خانواده آنان، امنیت قضایی لازم برای ایفای مسئولیت‌های محول پیش بینی شده و از سویی از ظرفیت قانون مدیریت خدمات کشوری برای همسان سازی حقوق و مزایای این قشر با نیروهای مسلح و ماموران امنیتی استفاده شده است.

ذوالقدر یادآور شد: در لایحه دولت مکلف شده است اعتبارات مربوط به پرداخت دیه و خسارت به اشخاص و همچنین مربوط به جبران خسارات وارد شده به محیط‌بانان و ماموران اجرائی و کلیه هزینه‌های بیمه‌ای موضوع قانون را در ردیف مستقل با عنوان این لایحه در بودجه سنواتی منظور کند و این لایحه یگان حفاظت سازمان را دارای ردیف بودجه‌ای مستقلی می‌کند.

عضو فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه با تصویب این لایحه مشروط بر رفع ایرادات و ابهامات حقوقی، بخش زیادی از مشکلات محیط‌بانان و جنگل‌بانان کشور حل می شود، گفت: انتظار می رود هر چه سریع تر این لایحه در صحن علنی تصویب تا با اجرای آن بخشی از مشکلات حافظان طبیعت مرتفع شود و بتوان بخش اندکی از زحمات پاسداران طبیعت را جبران کرد.
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.