اسکان نیوز گزارش می‌دهد:

تلاش برای ادامه حکومت زاگرس نشینان در پایتخت

تلاش برای ادامه حکومت زاگرس نشینان در پایتخت
تلاش حلقه زاگرس نشینان برای شهردار شدن مدیری دیگر از کهگیلویه و بویراحمد آغاز شده است ، اتحادی که برای حذف گزینه های مطرح از لیست 5 نفره شکل گرفته بود،این بارهم این حلقه را برای ماندن در شهرداری امیدوار کرده است .  
چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷
ساعت ۱۹:۲۸
کد مطلب: ۱۵۳۷۸
Share
به گزارش اسکان نيوز ،می گویند ۵ گزینه ای که برای شهرداری تهران انتخاب شده اند را باید شعبده محمدرضا عارف دانست، هرچند که او هر گونه دخالت را در روند انتخاب شهردارتهران رد می‌کند اما نقل قول های وی در جلسه هم اندیشی قبل از انتخابات اولیه شهردار درخصوص برخی گزینه ها و این که نباید انسجام شورا از دست برود موضوعی بود که در صحن علنی شورای شهر تهران هم به آن اشاره شد.این که اطلاعات تازه ای در خصوص برخی گزینه ها مطرح شده که نیاز به پیگیری دارد.

برخی از اعضای شورای شهر تهران به این بهانه درخواست کرده بودند انتخابات ۵ گزینه از روزسه شنبه به روز شنبه موکول شود. پیشنهادی که با ۱۰ رای موافق و ۱۱ مخالف رد شد.

رای گیری پر حاشیه ای که هم انتخاب ۵ گزینه طولانی تر از همیشه بود و هم شمارش آرا. اعضا آن قدر برای انتخاب گزینه ها وقت گذاشتند که رییس شورای شهر به کنایه گفت می خواهید رای گیری را تا روز یکشنبه ادامه دهید. این بار اتحاد برای حذف دو گزینه بود. نصرالله جهانگرد و محسن هاشمی.

اعضا چندان به هم برای قول و قرارهای پنهانی اطمینان نداشتند. شاید برای همین بود که برخی در جریان رای گیری از برگه رای هایشان عکس می گرفتند و برخی نیز در هنگام نوشتن نام ها بالای سر سایر اعضا به نظارت مشغول بودند.

پس از پایان رای گیری، حجت نظری شتابان به عنوان اولین ناظر به جایگاه هیات رییسه رفت. پس از او الهام فخاری برای نظارت بر شمارش آرا به جایگاه رفت و نزدیک به نیم ساعت شمارش آرا توسط این سه عضو طول کشید. چندین بار آرا شمارش شد و سر انجام نتیجه آرایی که نتیجه هم پیمانی برای حذف دو گزینه بود اعلام شد. هم پیمانی که در دوره گذشته انتخاب شهردار باعث شد در میان چهره های مطرح شده برای شهرداری تهران محمد علی افشانی به مرحله نهایی راه پیدا کند.

۱۴ رای رسول کشت پور نشان می دهد اعضای شورای شهر تهران باز هم همان راه سابق را برای انتخاب شهردار رفته اند و ۳ عضو اعتماد ملی می دانند که می توانند این بار هم یکی از دیار کهگیلویه و بویراحمد را به عنوان شهردار تهران معرفی کنند.

نه ۱۴ رای کشت پور و نه ۱۰ رای غلامرضا انصاری تا این لحظه چندان جدی به نظر نمی رسد. (البته شورای پنجم نشان داده می تواند هر لحظه شگفتی خلق کند.)

در این میان پیروز حناچی، کامل تقوی نژاد و عباس آخوندی بیشترین احتمال را برای رسیدن به مرحله بعدی دارند.کامل تقوی نژاد در دولت اصلاحات معاون وزیر تعاون بود که به دلیل درگیری با وزیر وقت از این سمت کنار گذاشته می شود.

در رسانه های آن زمان ریشه این اختلافات را مسائل پشتیبانی و...عنوان کردند که وی از رسانه هایی که این موضوع را مطرح کرده بوند شکایت کرد.

 تحصیلات تقوی نژاد کارشناسی برنامه‌ریزی اجتماعی و کارشناسی ارشد مدیریت سیستم‌ها دانشگاه تهران است. او معاون وزیر اقتصاد در زمان وزارت صفدر حسینی است و عضو حلقه زاگرس نشینان. حلقه زاگرس نشینان مدیرانی هستند که بیشتر از نگاه سیاسی مکان تولدشان آنها را به هم نزدیک کرده است. بیشتر آنها زاده استان های حاشیه رشته کوه زاگرس هستند. چهره های مهم این حلقه مهدی کروبی، غلامرضا تاجگردون، صفدر حسینی، حمید پورمحمدی گل‌سفیدی و... هستند.

تقوی نژاد عضو اعتماد ملی با حمایت همین حلقه مدتی به عنوان مدیرعامل بانک سپه معرفی می شود  و مدتی هم عهده دار ریاست  سازمان امور مالیاتی کشور می شود. تلاش هایی برای این که وی به عنوان وزیر اقتصاد معرفی شود از سوی این حلقه می شود اما او نمی تواند نظر رییس جمهور را جلب کند و مهم ترین دلیل این بی رغبتی هم نداشتن تحصیلات مرتبط با حوزه اقتصاد بود. می گویند تقوی نژاد میانه خوبی با فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد ندارد.

نکته ای که در خصوص تقوی نژاد مطرح است این است که اوعمده فعالیت های خود را در سمت هایی انجام داده است که وصل به بودجه دولت بوده است و خصلت اصلی بروکرات ها این است که تخصص شان مدیریت هزینه است و نمی توانند در حوزه خلق منابع برای شهر موثر باشند  و عملکرد وی در سازمان امور مالیاتی این ادعا را ثابت می کند.

گزینه جدی که در این مدت از آن به عنوان شهردار بعدی نام می برند عباس آخوندی است. او حمایت طرفداران عارف را در شورا ندارد.

به نظر می رسد این اختلاف نظر بر سر آخوندی و تخریب دو جانبه وی از سوی اصولگرایان تندرو وبرخی اصلاح طلبان برگ برنده تقوی نژاد است. اتحادی های شورا معتقدند این بار نمی گذارند اعتماد ملی رو دست گذشته را به آنها بزند اما به نظرمی آید تا به امروز چندان موفق نبوده اند.  

بیست و دوم  آبان ماه شهردار سوم تهران انتخاب می شود ،به نظر می آید بیش از آن که برنامه ها و یا گذشته افراد در انتخاب دو گزینه آخر اهمیت داشته باشد. لابی های این روزها اهمیت دارد. حلقه زاگرس نشین تلاش های خود را آغاز کرده اند. تلاش آنها حفظ مدیرانی است که در این فاصله اندک به شهرداری وارد کرده اند.
 
 
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کل نظرات : ۲
منتشر شده : ۰
در صف انتظار : ۲
غیر قابل انتشار : ۰