علی اعطا در دومین نشست از سلسله نشست های دوباره تهران تاکید کرد:

شورا باید محل گفتگوی عمومی با حضور متخصصین و صاحب نظران باشد

رییس کمیته معماری و سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: بدون شک استفاده از نظرات متخصصان می تواند در پویایی برنامه هایی نظیر برنامه سوم توسعه شهر تهران کمک کند.
پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۱۶
کد مطلب: ۱۴۷۱۵
Share
اسکان نيوز: دومین نشست از سلسله نشست های دوباره تهران با عنوان تهران ۱۴۰۲ با تمرکز بر کلیت ساختاری و بخش های کالبدی و فضایی برنامه سوم توسعه شهر تهران در حوزه شهرسازی و معماری با حضور محسن هاشمی ریاست شورا، محمد سالاری ریاست کمیسیون معماری و شهرسازی شورا، علی اعطا رییس کمیته معماری شورا، زهرا نژاد بهرام رییس کمیته شهر سازی شورا، پیروز حناچی معاون شهر سازی شهرداری تهران، حجت اله میرزایی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای  شهرداری تهران و امیر آریا زند قائم مقام معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای  شهرداری تهران و جمع کثیری از اساتید و صاحب نظران حوزه معماری برگزار شد.

علی اعطا رییس کمیته معماری شورا نیز در این نشست گفت : در شهریور ۹۶ زمانی که شورای پنجم بر سر کار آمد ۱۹ ماه به پایان اعتبار برنامه ۵ ساله دوم باقی مانده بود. برنامه دوم تا پایان اسفند امسال به پایان می رسد و  شورا باید برنامه سوم توسعه شهر تهران را ظرف دو ماه به تصویب برساند  تا بودجه سال ۹۸ شهرداری را بر این مبنا به تصویب برسانیم.

وی ادامه داد: بر همین اساس تا زمانی که برنامه به تصویب نرسد امکان بررسی بودجه را نخواهیم داشت.

اعطا افزود: در اسفند ۹۶ در شورا مصوبه ای تصویب شد با این عنوان که چارچوب ها، سیاست ها و راهبرد ها،   اولویت ها، اقدامات و ویژگی های برنامه ۵ ساله سوم مشخص شد. دراین مصوبه مشخص می شد برنامه سوم به چه شکلی و چارچوبی باید به شورا تحویل داده شود.

اعطا از ضرورت برگزاری چنین نشست هایی سخن به میان آورد و گفت: در مورد این جلسه کمیته معماری و طرح های شهری سلسله نشست های فصلی را برگزار می کند به طوریکه  در هر فصل مسئله اصلی که مطرح می باشد مورد ارزیابی قرار می گیرد.

اعطا اظهار داشت : ما به دنبال این هستیم که شورا به محل گفت و گوی عمومی تبدیل شود. با حضور متخصصین و تشکل ها باید این رویکرد ادامه پیدا کند  و فضایی را فراهم کنیم این گفت و گو ها تداوم پیدا کند.

وی ادامه داد: چنین نشست هایی به دنبال این است که در سطح ساختار و کلیات در اصول معماری و شهر سازی پیشنهادات روشنی در واقع مطرح شود و ما بتوانیم این موضوعات پیشنهادی را در شورا برای بررسی و اصلاح برنامه سوم دنبال کنیم. این مجموعه این آمادگی را دارد  که مواردی در خصوص بازنویسی و اصلاح برنامه را صورت دهد.
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.