حذف فساد پنهان درمناقصات ومزایده‌های شهرداری / محدودیت‌ها حذف می‌شود

حذف فساد پنهان درمناقصات ومزایده‌های شهرداری / محدودیت‌ها حذف می‌شود
قرار نیست همیشه برنده پروژه های شهرداری پیمانکارانی خاص باشند، محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران می گوید: تمام بندهایی که باعث می شد تنها تعدادمحدودی پیمانکار برنده مزایده ها و منقصات شهرداری باشند حذف می شود.
چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷
ساعت ۱۳:۵۵
کد مطلب: ۱۴۵۲۱
Share
به گزارش اسکان نيوز، مرسوم است در شهرداری، اگر پروژه ای را به صورت ترک تشریفات به پیمانکار مورد نظر خود نمی دادند دستور العمل هایی تهیه می شد که همه شرکت های امکان حضور در مناقصات و مزایده های شهرداری را نداشته باشند.

اما این رسم قدیم درحال تغییر است. محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران که به خاطر دو مصاحبه اش و شکایت شهردار اسبق تهران از وی  با قرار وثیقه 100 میلیونی آزاد است درباره اتفاقات تازه ای که در خصوص حذف رانت در شهرداری افتاده به اسکان نيوز می گوید: وقتی می‌گوییم رانت نباشد،یعنی گام به گام به سمت حذف آن می رویم نه این که  ‌این رانت را از یک  پله به  پله‌ی دیگری ببریم.

او از حذف محدودیت ها که باعث فساد پنهان در مزایده ها و مناقصات شهرداری شده بود خبر می دهد و می گوید: باید به جایی برسیم که همه شایستگان و پیمانکاران و افراد توانمند بتوانند در یک رقابت سالم شرکت کنند و دیگر از آن لیست هایی که گفته می شد تنها آنها صلاحیت شرکت در مناقصه ها و مزایده های شهرداری را دارند خبری نیست .

به گفته میرلوحی وقتی مزایده و مناقصه برای واگذاری پروژه ای برگزار می شود دیگر نباید گفته شود تنها این افراد صلاحیت شرکت دارند ،لیست های محدود شرکت کنند و دوباره همان قبلی ها برنده پروژه ها شوند . او تاکید می کند: نباید نشانی از رانت و فساد و سفارش کار وجود باشد.

پروژه هایی که برای افراد خاص تعریف می شد /این فجایع باید متوقف شود

میرلوحی درتوضیح فساد پنهان درواگذاری پروژه ها می گوید:  متاسفانه گاهی وقت‌ها اینطور است که ما یک پروژه را  برای یک فرد خاصی طراحی می‌کنیم،   تصویب می‌کنیم و بعد هم به او می‌دهیم! این فجایع باید متوقف شود؛ یعنی یک طرح براساس ضرورت با اولویت‌هایی که قاعده‌مند است  از طریق مناقصه یا مزایده ارائه  شود و بعد در مزایده ومناقصه هم همه‌ی کسانی که دارای شرایط هستند بتوانند شرکت کنند.

کشف قیمت‌ها از طریق بورس/مزایده های نمایشی در کدام حوزه بیشتر بود

میرلوحی می گوید: در حوزه پروژه های  پسماند این رویه وجود داشت ؛   سامانه مزایده درست شده بود، ولی باز فقط کسانی خاص می‌توانستند در مزایده‌ها شرکت کنند و یک توافق نانوشته بین آنها وجود داشت که ما از ابتدا متوجه این موضوع شدیم و گام به گام مقاومت ها را شکستیم.

این عضوشورای شهر تهران اضافه می کند : ممکن است  در آینده برای کشف قیمت ها به سمت بورس برویم . به طور مثال برای کشف قیمت پسماند مناطق به جای روش های معمول  از طریق بورس ورود کنیم .

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.