150 حکم قضایی در خصوص بازپس گیری املاک/ 2 ردیف درآمدی که معاونت حمل و نقل محقق نکرد

150 حکم قضایی در خصوص بازپس گیری املاک/ 2 ردیف درآمدی که معاونت حمل و نقل محقق نکرد
محمود میرلوحی می‌گوید: املاک واگذار شده درحال پس گرفتن است و آنها که مقاومت می‌کردند هم با احکام قضایی در حال پس دادن املاک هستند .
سه شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۷
ساعت ۰۹:۳۲
کد مطلب: ۱۳۷۹۳
Share
به گزارش اسکان نيوز، اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در یک سالگی شورا به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند. سوالاتی که طی این یک سال بارها از اعضای شورای شهر تهران پرسیده شده بود . این که بودجه در اختیار شهردار چگونه هزینه می شود ،آخرین وضعیت املاک واگذار شده ،تحقق بودجه سال 97 ،میزان بدهی های شهرداری و ...

در این نشست سید محمود میر لوحی با بیان این که مشکل اصلی شهر تهران ، اقتصاد است، اقتصاد است اقتصاد گفت : اگر ما هم 200 هزار میلیارد تومان منابع داشتیم  شک نداشته باشید که می دانیم آن را در چه حوزه ها و برنامه هایی هزینه کنیم . از بافت فرسوده و نسازی آن گرفته تا ورود اتوبوس های مدرن، از حفظ باغات گرفته تا موضوعات فرهنگی و حوزه های حمل و نقل.

 میر لوحی گفت: در حال حاضر هم فعالیت ها و طراحی اقدامات و اینکه در خصوص صیانت و توسعه باغات چه باید کرد و در حمل و نقل  عمومی چه باید کرد همه روشن است و اقدامات کارشناسی در شورای پنجم صورت پذیرفته است. اما آنچه مهم است اقتصاد شهری و تامین منابع آن است.

 رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شهری گفت : در تهران مشکلات اقتصاد شهری مشهود تر است و به جرات می توان گفت هیچ کدام از کلان شهر ها مشکلات ما را ندارند به ویژه این حجم از بدهی .

در مدیریت شهری تهران  تعادل بین در آمد و هزینه نداریم ، تنوع درآمد هم  نداریم و در کنار اینها  ساختار پر هزینه در بدنه شهرداری وجود دارد که اینها نشان از مشکلات عدیده در حوزه اقتصادی دارد.

 وی اضافه کرد: هیچ مرکز کارشناسی 7 هزار میلیارد تومان هزینه جاری ندارد. در حالیکه مدیریت شهری تهران چنین موانعی بر سر راه خود دارد.

 میر لوحی در ادامه سخنان خود افزایش سهم منابع پایدار را به عنوان یکی از اهداف شورای پنجم و کمیسیون برنامه و بودجه برشمرد و گفت: در گذشته داشتیم سالهایی که منابع پایدار به 35 درصد رسیده بود ولی ما امیدواریم بتوانیم در برنامه سوم سطح منابع پایدار را به 50 درصد برسانیم .این در حالی است که  زمانی که مدیریت شهری را تحویل گرفتیم سطح منابع پایدار 21 درصد بود.

 میر لوحی همچنین در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر ورود قوه قضاییه به پرونده های مدیریت شهری گذشته گفت: اگر بخواهیم از بیشترین تخلفات صورت گرفته سخن بگوییم باید به 50 درصد قرار دادهای ترک تشریفات شده و املاک واگذار شده اشاره کنیم.
 
وی افزود: ما اصلاحاتی در این زمینه انجام دادیم که دیگر قرار دادی با ترک تشریفات بسته نشود که در یکسال نخست شورا کاملا مشهود بوده  و اصلاح ساز و کار ها را مد نظر قرار دادیم.  

 وی اظهار داشت: ما در حال پیگیری هستیم که املاک به شهرداری بازگردد و برخی از این 1600 املاک واگذار شده یا به شهرداری بازگشته و یا برای اجاره بها در نظر گرفته شده است.

 میر لوحی گفت : اولویت ما بازگرداندن این املاک است و تاکنون 150 حکم قضایی در خصوص بازگشت این املاک از قوه قضاییه اخذ شده است.

بهاره آروین، رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران هم  در این نشست با اشاره به استقبال مردم و مدیریت شهری از موضوعات شفاف سازی همچون شهر هوشمند و سامانه شفافیت به دستاوردهای این حوزه پرداخت و گفت: ایجاد سامانه شفافیت یکی از دستاوردهای شورای پنجم در حوزه شفافیت است.

وی با تاکید بر اینکه این سامانه در حال ارتقا یافتن است تصریح کرد: هم اکنون اطلاعات هزینه ای و مقایسه ای در این سامانه قابل مشاهده است که به زودی قراردادهای درآمدی همچون مزایده ها و تهاترها نیز بر روی آن بارگزاری خواهد شد و در قالب سامانه جامع معاملات قابل مشاهده خواهد بود.
 رئیس کمیته شفافیت به تشریح این سامانه پرداخت و گفت: با ایجاد امکان انجام الکترونیکی معاملات و اعلان عمومی نسبت به این موضوع تخلفات در این حوزه از بین رفته و هزینه های شهرداری به میزان قابل توجهی پایین می آید.

وی با اعلام اینکه پیش بینی می شود تا پایان سال مصوبه مربوط به سامانه شفافیت عملیاتی خواهد شد گفت: اثرات این مصوبه در سالهای آینده ملموس خواهد بود.

آروین همچنین از تلاش کمیته شفافیت به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی و طرح تفصیلی به صورت ساده و قابل فهم عموم اشاره و تاکید کرد: با ارتقای سامانه های نظارت همگانی میزان تخلفات در شهرداری به شدت کاهش خواهد یافت.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص احتمال ادامه فروش هولوگرام در شهرداری گفت: شورا در مصوبه ای شهرداری را ملزم به ارائه شیوه کسب درآمدهای غیرنقدی خود کرده است و هم اکنون منتظر دریافت این لایحه هستیم.

وی همچنین اظهار داشت: یکی از گلوگاه‌های هولوگرام بحث عملکرد بر اساس طرح تفصیلی است که امروز حرکت خارج از طرح تفصیلی کاملا بسته شده است و ادامه ندارد و اگر گزارشی در این خصوص به شورا برسد، به سرعت مورد پیگیری قرار می گیرد.

الویری همچنین در خصوص سیاست های درآمدی کمیسیون برنامه و بودجه گفت: سیاست این کمیسیون افزایش سطح درآمدهای پایدار شهرداری و کاهش درآمدهای ناپایدار شهرداری است.

وی تاکید کرد: آنچه در بودجه شهرداری دیده شده است نیز سیر نزولی استفاده از درآمدهای ناپایدار و افایش درآمدهای پایدار است.

مرتضی الویری همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال تغییر شهرداری تهران گفت: تمایل شورا به تثبیت مدیریتی است چرا که تغییرات در این سطح لطماتی را به همراه دارد.

وی تاکید کرد: مرجع انطباق با قانون در این حوزه وزیر کشور است و شورای شهر تهران نیز تسلیم به اجرای قانون است.

رئیس کمیته شفافیت در پاسخ به سوالی مبنی بر اعلام اسامی افرادی که طرح ترافیک خبرنگاری دریافت کرده اند ولی اقدام خاصی در خصوص آنها صورت نگرفته است نیز اظهار داشت: ایجاد شفافیت در این حوزه ضروری است و با شکل گیری آئین نامه مرتبط به طور حتم در سال آینده اسامی افرادی که طرح ترافیک دریافت می کنند در شفافیت کامل منتشر خواهد شد.

آروین در خصوص سوال دیگری مبنی بر ترک تشریفات در قرارداد میان شهرداری تهران و یکی از موسسات دولتی تاکید کرد: نباید به گونه ای عمل شود که شفافیت به ضد شفافیت بدل شود؛ اطلاعات قراردادها در سامانه به صورت کامل منتشر می شود و رسانه ها و افراد نیز نباید به صورت گزینشی در این خصوص عمل کنند.

 وی همچنین اظهار داشت: معنی شفافیت با مفهوم نظارت دو مقوله متفاوت است و شفافیت این امکان را از پیش ایجاد می کند تا در آینده تخلفی صورت نگیرد.

رئیس کمیته شفافیت شورا در پاسخ به سوالی مبنی بر انجام اقداماتی برای عدم درج قراردادها در سامانه شفافیت گفت: برنامه ریزی لازم در موضوع کوچک کردن قراردادها برای عدم درج در سامانه شفافیت انجام شده است و در به زودی سطح قراردادهایی که باید در سامانه درج شوند پایین تر می آید.

 وی ادامه داد: در خصوص قراردادهای واحد های تابعه نیز تدابیر لازم برای پیوستن این واحدها به سامانه اندیشیده شده است که به دلیل متفاوت بودن برخی شیوه های مالی این واحدها اتصال آنها به سامانه کمی زمان بر است اما انجام می شود.

آروین همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص مبحث فروش هولوگرام ها و ضرورت توقف آن گفت: شورای معماری بخش نامه ای برای انتشار اسناد شهرسازی داشته اسیت و این موضوع کارآمدی بیشتری از موضوع هولوگرام دارد.

وی تاکید کرد: با شکل گیری نظارت اجتماعی در حوزه شهرسازی از به انحراف کشیده شدن موضوعات مرتبط جلوگیری می شود.

سید حسن رسولی  هم  گفت: ساختار سازمانی و نیروی انسانی شهرداری تهران در شرایط نامطلوبی قرار داشت که در طول یکسال گذشته تلاش شد تا این شرایط با اقداماتی در یک فرایند زمان بندی شده اصلاح شود.

رسولی درباره پرونده های ارسالی شهردار سابق تهران به قوه قضائیه اظهار کرد: شورای شهر تهران در بدو فعالیت خود،  طرح الزام شهردار تهران به تهیه، تدوین و ارائه سند تحویل و تحول مدیریت شهری را مصوب کرد و مقرر شد شهردار وقت بعد از 100 این گزارش را به شورای شهر و رسانه ها ارائه دهد. بر اساس این گزارش مشخص شد که شهرداری تهران 52 هزار میلیارد تومان بدهی دارد.
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در تشریح این بدهی گفت: از مجموع این بدهی، شهرداری تهران تا شهریورماه سال 96، 21هزار و 647 میلیارد تومان بدهی ارزی و ریالی به نظام بانکی کشور، 15 هزار و 634 میلیارد تومان دیون شهرداری تهران و 14 هزار و 800 میلیارد تومان پروژه نیمه تمام با میانگین پیشرفت فیزیکی 36 درصد دارد.

رسولی ادامه داد: شهردار وقت در تهیه این سند به تخلفات محرزی در طول مدیریت گذشته برخورد کرد که این تخلفات را در قالب پرونده هایی تنظیم و به مراجع قضایی ذی ربط ارسال کرد که بخشی از این پرونده ها در حال رسیدگی و بخشی نیز هنوز رسیدگی نشده است از این رو از آقای افشانی شهردار تهران می خواهیم مصرانه پیگیر رسیدگی این پرونده ها باشند. در صورت اثبات و احراز تخلفات در حوزه اموال عمومی شهر تهران دادستان تهران به عنوان مدعی العموم می تواند ورود کند. اینکه بخشی از این پرونده ها تاکنون بررسی نشده است، ایراداتی است که در وهله اول متوجه شهردار تهران است و در وهله دوم از از دادستان تهران انتظار می رود هر چه سریعتر وضعیت پرونده های ارسال شده توسط آقای نجفی را بررسی و نتیجه آن را به افکار عمومی اعلام کند.

رسولی درباره ساماندهی ساختار سازمانی و نیروهای مازاد شهرداری تهران، گفت: یکی از راهبردهای جدی شورای پنجم انظباط بخشی به حوزه تشکیلاتی و نیروی انسانی است. متاسفانه در شش ماهه اول سال 96، 22 درصد به حجم نیروی انسانی شهرداری تهران اضافه شد، شورای پنجم و مدیریت شهری جدید در یک سال اخیر این روند را متوقف کرده به گونه ای که در طول این مدت به لحاظ کمی افزایش نیروی انسانی نداشتیم و حتی 1284 نفر به صورت انگیزشی جدا شدند. همچنین به لحاظ کیفی تنها در طول این زمان، 173 نفر در شهرداری تهران و واحدهای تابعه آن جذب شدند که از این تعداد 11.5 درصد دارای مدرک دکتری هستند که این شاخص در مدیریت گذشته، چهار در هزار بود.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران درباره اخبار منتشر شده از دستگیری شهردار سابق منطقه 12 گفت: طبق استعلام صورت گرفته از شهرداری، شهردار منطقه 12 دستگیر نشده و هیج گونه اتهامی متوجه ایشان نیست تنها شهردار یکی از نواحی منطقه 12 شهرداری تهران از منظر مباحث حقوقی و قضایی مباحثی مطرح شده اما هنوز بازداشتی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه خزانه داری مشترک مدیریت شهری از بهمن 96 صورت گرفته است و همه دریافت و پرداخت ها در یک حساب مشترک است، گفت: برای تشکیل دیوان محاسابت شهری در قالب تبصره 5 بودجه سال 97، تمامی اعتبارات مربوط به عوامل ذی حسابی به خصوص قائم مقامان ذی حساب سطح یک و دو که باید علملیات تطبیق را پرداخت انجام دهند به شورای شهر در حال انتقال است. ابزار نظارتی شورای شهر بر شهرداری تهران و سازمان های تابعه در وهله اول با حسابرسی است و در وهله دوم بر اساس سازمان ذی حسابی است که در این مسیر در حال حرکت هستیم.

مرتضی الویری در نشست خبری کمیسیون برنامه  بودجه شورا با بیان اینکه اصلی ترین وظیفه این کمیسیون برنامه ونویسی بودجه ریزی و نظارت است از برگزاری 111 جلسه و  124 مصوبه خروجی کمیسیون خبر داد و افزود: اولویت اول  کمیسیون برنامه و بودجه تهیه و تدیون برنامه عملیاتی 5 ساله سوم شهرداری تهران بود که طبق زمانبندی قرار بر این است پایان شهریور برنامه سوم 5 ساله ارجاع به شورا شود.

 وی دومین اولویت کمیسیون را تسهیل و تصویب نظام کارآمد انضباط مالی برشمرد و افزود: مقابله با فساد برای ما بسیار جدی است.

الویری تنوع بخشی به درآمد ها با کاهش سهم درآمد های ناپایدار و افزایش درآمد های پایدار را سومین اولویت برنامه های کمیسیون بودجه دانست و گفت: در آمد های ناپایدار سالهای سال شهرداری به آن خو گرفته و آثار سو زیست محیطی هم دارد لذا باید کاهش پیدا می کرد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا متناسب سازی ساختار تشکیلاتی و نیروی انسانی ، برقراری امکان دسترسی عمومی به اطلاعات در راستای شفاف سازی را از دیگر برنامه های الویت دار معرفی کرد و ادامه داد: چهار کمیته از جمله کمیته شهر هوشمند به ریاست بهاره آروین، کمیته تشکیلات و منابع انسانی است به ریاست سید حسن رسولی، کمیته نظارت و بودجه ریزی به ریاست مجیدفراهانی ، کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شهری به ریاست سید محمود میر لوحی موضوعات برنامه و بودجه را رصد می کنند.

به اعتقاد الویری  5 عضو کمیسیون برنامه و بودجه به مثابه 5 انگشت یکدست عمل می کنند.
الویری  در ادامه نشست و در پاسخ به سوالی در خصوص کسری 51 درصدی بودجه شهرداری در سال گذشته گفت: دو مورد تحقق پیدا نکرد؛درآمد حاصل از طرح ترافیک است به گونه ای که در سال گذشته افراد جلوتر هزینه را پرداخت می کردند. موضوع دیگر که تحقق پیدا نکرد بحث پارک حاشیه ای است که در حدود 950 میلیارد تومان ما پیش بینی کرده بودیم  که کارشناسان به ما گفتند عملیاتی است.  اما هنوز از سوی معاونت مربوطه عملیاتی نشده است.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا در ادامه گفت: نگرانی ما در خصوص مالیات ارزش افزوده است. پیشنهاد خطرناکی از سوی دولت در حال مطرح شدن است که در 6 ماهه دوم این مالیات را دریافت نکنند تا واحد های تولید از رکود در بیایند. این پیشنهاد خطرناک است که اگر محقق شود ما 2 هزار میلیارد تومان را از منابع درآمدی از دست خواهیم داد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص ترک تشریفات در قرارداد شهرداری تهران با مسعود نیلی تاکید کرد: این فرد به عنوان رئیس موسسه ای دولتی و زیر مجموعه ریاست جمهوری اقدام به امضای این قرار داد کرده است و در واقع این قرارداد با شخص آقای نیلی منعقد نشده است و وی به نمایندگی از آن موسسه دولتی این قرارداد را امضا کرده است.

الویری در پاسخ به سوالی در خصوص ادامه اقدامات شهرداری در حوزه کمک به هیئت ها در محرم و صفر گفت: در بودجه شهرداری تهران ردیف بودجه ای برای استفاده در مراسم آئینی و مذهبی با رقم حدود 2 میلیارد و 300 میلیون تومان پیش بینی شده است و اگر قرار باشد که شهرداری کاری در این خصوص انجام دهد تنها می تواند به همین اندازه برای آن برنامه ریزی کند.
وی همچنین افزوده شدن 3 هزار نفر به پرسنل شهرداری از زمان تشکیل شورای پنجم شهر تهران را قویا تکذیب و تصریح کرد: در این دوره افراد محدودی به شهرداری آمده اند که اسامی و ترکیب آنها کاملا مشخص و موجود است.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران هر سال باید 4درصد از نیروی انسانی شهرداری کاهش و از دو درصد از فارغ التحصیلان نخبه دانشگاهی جذب شود، گفت: بر اساس این برنامه، در تبصره 4 لایحه بودجه شهرداری تهران در سال 97 ، شهرداری تهران را ملزوم کردیم که به جای 4درصد، 6 درصد کاهش نیرو داشته باشد و 3 درصد نخبگان دانشگاهی فارغ از خویش گزینی از طریق آزمون سراسری جذب کند. همچنین در قالب تبصره 15 لایحه بودجه نیز شهرداری تهران را ملزوم شد تا سالانه 10 درصد از سطوح سازمانی و عناوین شغلی را از طریق معماری مجدد سازمانی کاهش دهد تا بعد از پایان دوره پنجم سطوح سازمانی و عناوین شغلی متعادل شود.

خزانه دار شورای شهر تهران با تکذیب جذب سه هزار نفر نیرو در طول یکسال گذشته، گفت: در قالب تبصره 15 و تبصره  4 و برنامه سوم شهرداری تهران که در حال تدوین است، راهبرد این بوده که اصلاح و هرس سازمانی پهن و کمتر کارآمد شهرداری از راس هرم تشکیلاتی صورت گیرد و برای همین هر سال 10 درصد از سطوح سازمانی را کاهش خواهد یافت. درباره قرارداد کار معین با شهرداری تهران نیز بحث توانمندسازی مد نظر است اما نکته مهم این است که حق نداریم برای دلسوزی نیروی انسانی از جیب مردم تهران خرج کنیم.

رسولی با تاکید بر اینکه بر شهرداری تهران بنگاه کاریابی برای اقوام و هم لهجه ای ها نیست، درباره ورشکسته بودن بانک شهر، گفت: 11.2 درصد از سهام بانک شهر به شهرداری تهران و کارکنان آن تعلق دارد و سایر سهام نیز متعلق به شهرداری های 7 کلانشهر و سایر سهامداران است. بر اساس صورتهای مالی سال گذشته بانک شهر، ورشکسته نیست و همچنان معتبر است و بعد از تایید صلاحیت اعضای هیات مدیره توسط بانک مرکزی، ارکان سطح دوم بانک و مدیرعامل انتخاب خواهد شد.

وی با بیان اینکه فروش تراکم متناسب با طرح های تفصیلی ادامه دارد، درباره توقف فروش هولوگرام نیز اظهار کرد: وجه مفسده آمیز هولوگرام در شهرداری تهران متوقف شده و شروع نخواهد شد و شاخص شرکت های کارگزاری با یک بازسازی جدید که مفسده آمیز نباشد، شروع خواهد شد. براساس نظر سنجی صورت گرفته در نیمه نخست سال 96، متاسفانه شهرداری تهران جزء سه دستگاه فسادپذیر معرفی شد در طول یکسال گذشته فسادزدایی در سطح مدیران ارشد شهرداری انجام شده تا حتی یک مورد در حد شایعات و اتهام نیز وجود نداشته باشد در حالی که در دوره مدیریت گذشته شهرداری تهران، نفر دوم شهرداری متهم به فساد شده است. در سطح مدیران میانی شهرداری کاهش قابل توجهی صورت گرفته اما در سطح پایین راه زیادی برای مبارزه با فساد داریم.

 وی در پاسخ به این پرسش که آیای قانون منع به کارگیری بازنشستگان مشمول شهردار تهران می شود، اظهار کرد: به استناد به ماده 80 قانون شرح وظایف و تشکیلات شورای اسلامی شهر و روستا نحوه انتصاب، نصب و عزل و برکناری شهرداری به عنوان قانون خاص این حوزه تعیین و تکلیف کرده است. انتخاب و پیشنهاد بر اساس بنده یک ماده 80 از اختیارات و وظایف شورای شهر است و وزیر کشور وظیفه دارند شهردار منتخب و پیشنهادی شورای شهر را از حیث انتخاب شرایط احراز با آیین نامه مصوب قانونی نحوه تصدی سمت شهردار تطبیق دهند و موظف هستند ظرف 10 روز در صورت مغایر بودن، این مغایرت را به شورای شهر اعلام کنند و اگر قابل تطبیق می دانند نسبت به صدور حکم خانم یا آقای شهردار اقدام کند.

رسولی ادامه داد: شورای شهر تهران انتخاب کننده و پیشنهاد کننده شهردار است تفسیر خودش این است که بر اساس نص صریح ماده 80 و سایر مستندات حقوقی در صورتی که این قانون رسمیت یابد، اولین قدم شورای شهر تهران است که به عنوان مرجع انتخاب و پیشنهاده شهردار باید موضع گیری کند. این لایحه شامل شهر داری ها می شود اما شهرداران بر استناد ماده 117 قانون خدمات کشوری از این قاعده مستنی هستند. نظر رسمی شورای شهر تهران این است که با توجه به استناد قانونی ماده 80 که قانون خاص است و مقدم بر طرح اخیر تصویب مجلس شورای اسلامی است.

خزانه دار شورای شهر تهران اعلام کرد: در وهله دوم اگر معارضی پیدا شود از طریق مراجع مختلف بر اساس قانون و عرف حقوقی جاری کشور معاونت حقوقی ریاست جمهوری مرجع است و نظریه این معاونت در سطح دستگاه های اجرایی لازم الاجرا است و در نهایت تفسیر مجلس شورا آخرین نظریه است.

وی تاکید کرد: در هرحال در مرحله اول هستیم اما معتقدیم انتخاب و نصب پی در پی 5 شهردار در کمتر از 13 ماه اقدام کاملا غیر منطقی و برخلاف منافع شهروندان است و تفسیر شورای شهر تهران مبنی بر مستنی بودن شهردار است و خواستار تدوام قعالیت شهردار تهران هستیم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.