یک یادآوری به مشاور پارلمانی شهردار/ شهردار تهران عضو کابینه نیست!

یک یادآوری به مشاور  پارلمانی شهردار/ شهردار تهران عضو کابینه نیست!
رفت و برگشت مصوبه منع به کارگیری بازنشستگان ،این مصوبه را برای شهرداران بازنشسته که همچنان در حال مدیریت شهرهایشان هستند شفاف کرد .
چهارشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۷
ساعت ۱۲:۰۴
کد مطلب: ۱۳۶۵۵
Share
به گزارش اسکان نيوز، دیگر حتی نیازی به استفساریه نیست هرچند مشاور پارلمانی شهردار تهران می گوید در استفساریه ای که به مجلس خواهند فرستاد می خواهند بدانند آیا شهردار تهران با توجه به حضورش در کابینه دولت، جایگاهش مانند وزرا و معاونین رئیس جمهور مستثنا است یا خیر؟

سوالی که بارها به آن پاسخ داده شد که شهردار تهران عضو کابینه دولت نیست و این صندلی به صورت اختیاری از سوی رییس جمهور به شهرداران تهران از زمان کرباسچی داده شده و زمانی هم این صندلی از کابینه حذف شده مانند احمدی نژاد که به جلسات هیات دولت دعوت نمی شد یا محمد باقر قالیباف که هرگز بر روی صندلی های هیات  دولت ننشست .

تمام بندهایی که می توانست به ماندن افشانی کمک کند از مصوبه مجلس حذف شده و قانون برای حذف افشانی شفاف است اما به نظر می رسد او هنوز امید خود را از دست نداده است و تلاش می کند به هر بهانه ای رفتن خود را به عقب بی اندازد .

بهروز نعمتی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز به خبرگزاری مجلس در خصوص ادامه کار شهردار تهران با توجه به اصلاحات جدید قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفته است : این قانون هیچ استثنایی ندارد و مسئولین در برابر این قانون یکسان هستند.طبق این قانون به جز مسئولینی که مشخص شده اند دیگران باید بازنشست شوند. قانون در این باره مشخص است بنابراین بنده فکر می کنم که در صورت ارسال استفساریه شهرداری یا شورای شهر تهران جواب مجلس این خواهد بود که آقای افشانی باید بازنشست شود.

 مشاور پارلمانی افشانی با وجود شفاف شدن قانون اما باز هم از ارسال استفساریه می گوید که سوال در آن مطرح است که پاسخ آن از همین حالا روشن است .

داریوش قنبری به خانه ملت گفته است : استفساریه ما آماده است، اما هنوز آن  را به مجلس ارائه نداده ایم. ما منتظریم که اصلاحیه این قانون که به تازگی به تصویب مجلس رسیده به صورت قطعی از سوی شورای نگهبان تعیین تکلیف شود و بعد از آن استفساریه را به مجلس بفرستیم.

مشاور پارلمانی افشانی صادقانه از امید شهردار به اجازه خاص رهبری گفته است و امید که نا امید شد و ادامه داده است :  یکی از برنامه ها و راهکارهای ما این بود که از بخش «اجازات خاصه رهبری» استفاده کنیم که در آخرین اصلاحات این بخش از قانون حذف شد.

به گفته قنبری  با توجه به اصلاحات جدید ما قطعاً در هفته آینده یا بعد از تعطیلات دوم تابستانی مجلس ما استفساریه خودمان را به مجلس خواهیم فرستاد.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی توضیح داده است : استفساریه ما طرح این سوال نیست که آیا این قانون شامل شهردار تهران است یا نه، استفساریه به این شکل خواهد بود که آیا شهردار تهران با توجه به حضورش در کابینه دولت، جایگاهش مانند وزرا و معاونین رئیس جمهور مستثنا است یا خیر که ما فکر می کنیم از آنجایی که شهردار تهران عضو کابینه است باید شامل این استثنائات می شود. با وجود این که بسیاری هنوز امیدوار هستند این استفساریه به ماندن افشانی ختم شود اما قانون در خصوص ماندن و رفتن افشانی شفاف است و به نظر می رسد آخرین راه هم به بن بست ختم شود .

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.