لاریجانی تیر خلاص را به شهرداران بازنشسته زد

لاریجانی تیر خلاص را به شهرداران بازنشسته زد
امروز علی لاریجانی تیر خلاص را به آنها که امید داشتند مجلس چاره ای برای ماندن افشانی پیدا کند زد، رییس مجلس گفت: شهرداران شامل مصوبه ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان هستند و هیچکس قابل مستثنی شدن نیست.
چهارشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۷
ساعت ۱۰:۵۸
کد مطلب: ۱۳۶۴۸
Share
به گزارش اسکان نيوز، از زمانی که مجلس منع به کارگیری بازنشستگان را مصوب کرد تا به امروز که علی لاریجانی رییس مجلس تاکید کرد ،شهرداران شامل مصوبه ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان هستند تقریبا همه می‌دانستند محمد علی افشانی از شهرداری تهران رفتنی است .
 
اما امید داشتند لابی های این مدت در مجلس جواب دهد و مصوبه ای که به شورای نگهبان ارسال می شود بندی برای ماندن شهرداران بازنشسته داشته باشد .

اعضای شورای شهر تهران هم تقریبا می دانستند باید به فکر جایگزینی برای افشانی باشند . آنها با وجود آن که در مقابل رسانه ها از تلاش برای باقی ماندن افشانی و ثبات مدیریتی می گفتند در جلسات هم اندیشی که جزییات آن تاکنون اعلام نشده به فکرچاره برای رفتن احتمالی افشانی هم بودند .

زمانی که حسن رسولی عضو شورای شهر که مامور بررسی قانون مجلس و ماندن و رفتن افشانی بود در صحن شورا از این سخن می گفت که افشانی می تواند در شهرداری بماند ،یا زمانی که ابراهیم امینی نایب رییس شورای شهر تهران و هم حزبی شهردار تهران داشت متن توئیت اخیر خود را می نوشت که «مصوبه عام لاحق محلس در مورد منع به کارگیری بازنشستگان شهرداران را که مشمول قانون خاص شوراها و انتهاب شهرداران مصوب 1396 می باشند در برنمی گیرد. زیرا طبق قانون اخیر الذکر نه تنها بازنشسته نبودن و رعایت سقف سنی شرط انتهاب شهردارنیست بلکه حتی شهردار می تواند کارمند دولت نباشد.» هم حدس می زد باید به زودی دوباره در جلسات هم اندیشی به فکر جانشینی برای شهردارتهران باشند.

شاید 21 رای به محسن هاشمی و آن یک نفری که سال گذشته به محسن هاشمی رای نداد و امسال رای داد هم به خاطر همین بود که خواست شورا ماندن او در شورا است.

و همه آنها که روی کاغذ نام او را نوشتند می دانستند باید دوباره روی همین کاغذ ها نام شهرداربعدی تهران را بنویسند.

 امروز علی لاریجانی تیر خلاص را به آنها که امید داشتند مجلس چاره ای برای ماندن افشانی پیدا کند زد.

رئیس مجلس در جلسه ۲۲۶ مجلس و در جریان بررسی پیشنهاد اصلاح قانون ممنوعیت  به کارگیری بازنشستگان در پاسخ به این ابهام که آیا شهرداری شامل ماده ۵ قانون خدمات کشوری که در ماده واحده این مصوبه به آن اشاره شده می‌شود یا خیر پاسخ داد.

علی لاریجانی گفت: شهرداری شامل این ماده است و قابل مستثنی شدن نیست.

 به نظر می رسد به زودی دوباره اعضای شورای شهر تهران جلسات سومین شهردار تهران را برگزار کنند. در این مدت شورای پنجم 2 شهردار  و 2 سرپرست انتخاب کرده است .

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.