2 نفر برای بانک شهر تصمیم می‌گیرند/ اداره غیرقانونی بانک شهر

2 نفر برای بانک شهر تصمیم می‌گیرند/ اداره غیرقانونی بانک شهر
محمودمیرلوحی عضو شورای شهر تهران می گوید اعضای هیات مدیره بانک شهر دو نفر هستند و نمی توانستند بانک را تا تایید هیات مدیره جدید تعطیل کنند و انتصاب جدید این بانک هم حاصل تصمیم این دو نفر است .
يکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
ساعت ۰۹:۴۳
کد مطلب: ۱۳۳۷۴
Share
به گزارش اسکان نيوز، بازگشت یکی از مدیران گذشته بانک شهر نشان داد همچنان تیم قبلی مدیریت شهری بر این بانک نفوذ دارد . در دوره گذشته شهردار تهران در برابر هر حاشیه ای از بانک شهر می گفت: این بانک متعلق به همه کلان شهرها است و شهرداری تهران هم یکی از سهام داران آن است.

شورای شهر گذشته هیچ گاه نتوانست به حساب و کتاب های این بانک دسترسی پیدا کند . جعبه سیاه این بانک دست نخورده باقی ماند تا در دوره جدید و پس از رفتن شبانه مدیرعامل آن مشخص شد شهردار اسبق تهران اصلی ترین تصمیم گیر برای این بانک بوده است . شهردار مشهد گفت ترکیب هیات مدیره این بانک هرگز از سوی سهام داران انتخاب نشدند و ترکیب 9 نفره آن هم کامل نبود.

با آمدن نجفی به شهرداری تهران برخی از چهره های پرحاشیه این بانک برکنار شدند اما در دوره جدید و استفاده ازبلاتکلیفی هیات مدیره ،دوباره سر و کله این چهره ها پیدا شد.

اولین فردی که به این انتصاب ها واکنش نشان داد ،رحمت الله حافظی، عضو سابق شورای شهر بود، او در توییت خود نوشت: ‏انتصاب برادر عروس ‎قاليباف بعنوان معاون ارزی ‎بانك شهر تداعی کننده مطالبی بود که در استیضاح وزیر تعاون در صحن مجلس در مورد انتصابات فامیلی رد و بدل شد. این انتصابات برای جامعه قابل درک و پذیرش نیست و از طرفی هم، نشانه نفوذ تیم قبل بر مجموعه ‎شهرداری است.

اما اعضای کنونی شورای شهر تهران حساسیتی به این انتصاب نشان ندادند . محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران از این انتصاب اطلاعی ندارد و دلیل آن را هم تعطیلی شورا می داند .

علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران هم   می گوید : شهرداری تهران یکی از سهام داران بانک شهر است و به اندازه ای که سهام دار این بانک است می تواند در تصمیم گیری ها مشارکت داشته باشد.

او ادامه می دهد: شاید اعضای شورای شهر هر کدام به صورت فردی نسبت به این موضوع واکنشی داشته باشند اما شورا به صورت کلی واکنشی به  انتصابات این بانک که شهرداری تهران یکی از سهامداران آن است  نخواهد داشت.

اما میر لوحی عضو دیگری شورای شهر تهران درباره بازگشت افراد پرحاشیه به بانک شهر به اسکان می گوید: این فرد توسط یکی از سهامداران بانک شهر و از سوی شهردار قم معرفی شده است و این فرد تایید بانک مرکزی را هم گرفته است .

او ادامه می دهد: در حال حاضر بانک شهر 2 نفر عضو هیات مدیره داردو این تصمیمات در همین جمع گرفته می شود . تا وقتی که بانک مرکزی ترکیب جدید هیات مدیره که معرفی شده اند را تایید کند مجبور هستیم بانک را به این صورت اداره کنیم.

 این عضو شورای شهر تهران اضافه می کند: نمی توانیم بانک را تا زمانی که هیات مدیره جدید معرفی شوند تعطیل کنیم بنابراین از روی ناچاری فعلا اسناد و تصمیم گیری ها  با امضای این دو نفر انجام می شود. امیدواریم بانک مرکزی هر چه زودترصلاحیت اعضای معرفی شده را بررسی و تایید کند تا بلاتکلیفی در این بانک به اتمام برسد.

این در حالی است که تصمیم گیری ۲ نفره در هیات مدیره بانک طبق مصوبه بانک مرکزی غیر قانونی است وحداقل تعداد افراد مورد نیاز در هیات مدیره ۴ نفر است در این شرایط که هیات مدیره از اکثریت ساقط می شود بانک مرکزی سرپرست تعیین می کند.  

در این مدت بانک شهر حمایت های خود از پروژه های بزرگ شهری مانند خط 6 و 7 مترو را متوقف کرده و عملا این پروژ های مهم را دچار مشکلات اساسی کرده است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.