‎جزییات قرارداد با قرارگاه سلمان فارسی/ اعتبارات حوزه فرهنگی چگونه هزینه می‌شد؟

‎جزییات قرارداد با قرارگاه سلمان فارسی/ اعتبارات حوزه فرهنگی چگونه هزینه می‌شد؟
طباطبایی، معاون اجتماعی شهرداری منطقه ۱۱ در دوران قالیباف امروز به عنوان مشاور شجاع پوریان به فعالیت های خود ادامه داده و‌ شنیده ها حکایت از آن دارد که وی یکی از گزینه های مدیرعاملی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران است!
دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۶:۴۷
کد مطلب: ۱۳۲۱۴
Share
به گزارش اسکان‌ نیوز دیگر با حساب و کتاب‌های امروز شهرداری و رقم هایی که می دانیم بالا و پایین شده شاید ۳۰۰ میلیون تومان عددی نباشد.

‎این که معاونت اجتماعی یک منطقه پر آسیب ۳۰۰ میلیون از اعتبار خود را به پایگاه بسیج بدهد تا یک هفته ای نمایشگاه یاد یاران را برپا کند هم در دالان های تاریک شهرداری تهران چیز عجیبی نیست.

‎اما اینکه یک مدیر با عملکرد عجیب دردوران قالیباف همچنان بتواند در دوره اصلاح طلبان رشد و ترقی داشته باشد عجیب است.

‎ تفاهمنامه برپایی نمایشگاه «یاد یاران» در سال ۹۴ و در هفته دفاع‌ مقدس، به امضای نصرالله آبادیان شهردار منطقه ۱۱، سید عباس طباطبایی معاون اجتماعی منطقه و سرهنگ پاسدار کاظم رضایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سلمان فارسی و حسن محسنی معاون فرهنگی اجتماعی ناحیه مقاومت بسیج سلمان فارسی رسیده است.

و جالب آنکه طباطبایی، معاون اجتماعی شهرداری منطقه ۱۱ در دوران قالیباف امروز به عنوان مشاور شجاع پوریان به فعالیت های خود ادامه داده و‌ شنیده ها حکایت از آن دارد که وی یکی از گزینه های مدیرعاملی سازمان خدمات جتماعی شهرداری تهران است!

‎نکته جالب تر این که پایگاه بسیج این رقم را تنها برای طراحی و فعالیت های محتوایی این نمایشگاه گرفته است.

‎تمام فعالیت های سخت افزاری از برپایی غرفه ها ،تجهیز آنها و توزیع هزار و ۴۰۰ پرس غذا بر عهده شهرداری منطقه بوده است.

‎شهرداری موظف بوده اسپیس و راه‌اندازی ۳۶ غرفه در بوستان رازی به همراه چادر، برق، نورپردازی غرفه‌ها در محوطه نمایشگاه را تحویل داده ، همچنین نصب اسپیس‌ها، چادرها و برق غرفه‌ها تکمیل و چیدمان محتوایی ۳۶ غرفه محتوایی و عمومی توسط ناحیه مقاومت سلمان فارسی انجام شود.

‎چاپ بنرها، پوسترها، کارت دعوت و تراکت بر عهده شهرداری بوده  و قرار دادن بیلبوردهای تبلیغاتی نیز در سطح منطقه یکی دیگر از وظایف شهرداری در این قرارداد است.

‎ همچنین ۳۰۰ میلیون تومان در اختیار ناحیه بسیج سلمان فارسی قرار گرفته  که از این مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان هزینه خدماتی در نظر گرفته شده و ۱۰۰ میلیون به صورت نقدی در اختیار ناحیه مقاومت بسیج سلمان فارسی  قرار گرفته است.

‎اجرای مراسم افتتاحیه و اختتامیه در محل استیج میدان دریاچه توسط معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری و دادن ۱۴۰۰ پرس غذای ناهار و شام در طول ۱۰ روز عملیات اجرایی نمایشگاه و راه‌اندازی رادیوی نمایشگاه از دیگر تعهدات شهرداری به بسیج منطقه است.

‎اما وظایف ناحیه مقاومت بسیج سلمان فارسی برای دریافت این ۳۰۰ میلیون تومان تنها فعالیت های محتوایی است . فعالیت هایی که جزو وظایف ذاتی بسیج در هفته دفاع مقدس است و مشخص نیست چرا باید برای آن از دخل شهر تهران اعتباری دریافت کند.

‎ طراحی محتوایی نمایشگاه در قالب ۳۶ غرفه فرهنگی و دفاع‌مقدس، نمایشگاه یاد یاران و نقش کشورهای عربی غربی در هشت سال دفاع‌مقدس، طراحی پوسترها، بنرها و کارت دعوت، چیدمان هنری و اجرای ۳۶ غرفه با موضوع نقش کشورهای عربی و غربی در دفاع‌مقدس و ۱۶ غرفه فرهنگی اجتماعی با موضوع جنگ نرم، حجاب و عفاف، سبک زندگی اسلامی، امر به معروف و نهی از منکر، نمایش جنایت گروه‌های تروریستی داعش، تکفیری، وهابی،  دفاع دیروز، حماسه، برگزاری نشست‌های تخصصی، جُنگ‌های دانش‌آموزی و تبلیغات برای حضور حداکثری مردم منطقه ۱۱ و بسیجیان جهت استفاده از نمایشگاه، هماهنگی با گروه‌های هنری جهت اجرای نمایشگاه و دعوت از خانواده شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع‌مقدس، فرمانده‌های عملیات جهت حضور در نمایشگاه و... برخی از تعهدات این قرار گاه به شهرداری است.

‎ کمک های بدون معیار و دلیل به برخی از نهادها در دوره مدیریت گذشته که بیشتر در معاونتهای فرهنگی و اجتماعی انجام می شو یکی از انتقادهای اصلی مدیران جدید شهر به گذشتگان بود.

‎مجیدفراهانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران یکی از اعضایی است که به برخی از هزینه کردهای حوزه اجتماعی در گذشته انتقاد دارد؛ او به اسکان نيوز می گوید: در بخش فرهنگی ما متوجه شدیم که بیشتر بودجه فرهنگی صرف توزیع پول به مراکزی می‌شود که پاسخگو نیستند بنابراین ۱۸۰۰ میلیارد تومان بودجه فرهنگی به ۱۱۰۰ میلیارد کاهش پیدا کرد.

‎به نظر می آید با وجود انتقادها این رویه در مناطق  همچنان ادامه دارد .


  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.