بابایی صالح عنوان کرد:

زندگی ۴ میلیون و سیصدهزار حاشیه‌نشین در پایتخت

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، حضور۴.۳ میلیون حاشیه‌نشین در پایتخت را بزرگترین تهدید برای کشور دانست که راه برون‌رفت از آن نیز برنامه‌ریزی برای عملیاتی کردن طرح بازآفرینی شهری است.
يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۰۲
کد مطلب: ۱۳۱۷۷
Share
اسکان نيوز: روح الله بابایی صالح با اشاره به مشکلات اجتماعی متعددی که در پی حاشیه‌نشینی ایجاد می‌شود، خاطرنشان کرد: حاشیه‌نشینی شرایطی برای بروز انواع جرائم همچون خرید و فروش مواد مخدر فراهم می‌کند که ناشی از وضعیت نامناسب اقتصادی مردم ساکن در این مناطق است، از سوی دیگر به گسترش آسیب‌اجتماعی مهمی همچون طلاق، اعتیاد و بافت‌های فرسوده هم دامن می‌زند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: هم‌اکنون مسئولان باید برای رفع حاشیه‌نشینی وارد عمل شده و برای مقابله با آن یا عدم گسترش این پدیده سرمایه‌گذاری کنند و هر کدام از دستگاه‌های مربوطه که در این مورد نقشی دارند به برنامه‌ریزی در جهت حل این معضل بپردازند، در غیر این صورت به بزرگترین آسیب اجتماعی کشور تبدیل خواهد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در رابطه با تاثیر اجرای طرح بازآفرینی شهری در رفع پدیده حاشیه‌نشینی تاکید کرد: ارائه برنامه در قالب حرف تاثیری در رفع این مشکل ندارد، بنابراین باید به سرعت برای عملیاتی شدن آن سرمایه‌گذاری و برنامه ریزی دقیقی صورت بگیرد تا نتیجه مثبتی را به همراه داشته باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.