استاندار تهران:

موانع تسهیلات اعطایی به کسبه پلاسکو رفع شد

موانع تسهیلات اعطایی به کسبه پلاسکو رفع شد
استاندار تهران در جلسه رفع موانع ساختمان پلاسکو گفت: بانک ها موظف هستند در مورد بدهی ها، جریمه و سود کسبه پلاسکو مطابق با مصوبه دولت، موازین را رعایت نمایند و در صورت عدم همکاری بانک ها ، برخورد قانونی با مدیریت بانک ها صورت می پذیرد.
يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۲۶
کد مطلب: ۱۳۱۶۰
Share
 استاندار تهران ضمن اشاره  به مصوبه دولت در خصوص ساختمان پلاسکو و لزوم اعطای تسهیلات به کسبه آسیب دیده افزود: بانک ها موظف هستند در مورد بدهی ها، جریمه و سود کسبه پلاسکو  مطابق با مصوبه دولت، موازین را رعایت نمایند و در صورت عدم همکاری بانک ها ، برخورد قانونی با مدیریت بانک ها صورت می پذیرد.

در این نشست نمایندگان پلاسکو  به موضوع  مصوبه ۳۰ شهریور سال ۹۶  اشاره کردند که در آن مصوبه تنها کسبه ای که مجتمع نور را به عنوان محل کسب و کار خود انتخاب نموده بودند قادر به دریافت تسهیلات بودند که پس از بررسی مشکل با تاکید  استاندار تهران بر حذف قید "مجتمع نور" برای اعطای وام به کسبه پلاسکو مقرر شد تمامی کسبه کارفرما در ساختمان فرو ریخته پلاسکو بتوانند برای دریافت تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی به بانک ها مراجعه نموده و  این وام  را دریافت نمایند.

به گفته نمایندگان کسبه پلاسکو ، رییس شورای پلاسکو و  نماینده اتاق اصناف در این جلسه ، بسیاری از کسبه به دلیل عدم دریافت این وام قادر به راه اندازی مجدد کسب و کار خود نشدند که با حذف قید حضور در مجتمع نور این مشکل مرتفع خواهد شد.

استاندار تهران بر رفع مسایل و  مشکلات مختلف اهالی پلاسکو تاکید نمود و افزود: جلسات پیگیری احداث ساختمان جدید پلاسکو تا اجرای عملیاتی پروژه و ساخت ساختمان باید به طور مستمر برگزار شود.

گفتنی است در این نشست شهرداری تهران برای احداث یادواره شهدای آتش نشان در زمین مجاور ساختمان پلاسکو در صورت موافقت بنیاد مستضعفان برای واگذاری ، اعلام آمادگی نمود.
مرجع: فارس

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.