ورود قوه قضائیه به تخلفات سازمان بازنشستگی شهرداری

ورود قوه قضائیه به تخلفات سازمان بازنشستگی شهرداری
عضو سابق شورای شهر تهران از ورود قوه قضائیه به پرونده سازمان بازنشستگی شهرداری خبر داد.
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۲:۳۷
کد مطلب: ۱۲۵۶۵
Share
 اسکان نيوز-پریسا هاشمی: رحمت الله حافظی به ورود سازمان بازرسی شهرداری تهران به سازمان بازنشستگی شهرداری و بررسی تخلفات این سازمان اشاره کرده و تاکید کرد: من در مورد این مسئله تذکر داده بودم. همه هدف من این بود که پشت پرده ها روشن شود و سیستم های نظارتی کشور حساس شده و به این موضوعات ورود پیدا کنند. اما متاسفانه این اتفاق نمی افتاد و کسی دنبال تذکرات را دنبال نمی کرد.

وی با بیان این که موضوع یا یک طرح در صورت داشتن اکثریت آرای اعضای شورای شهر تهران به تصویب می رسد، افزود: به دلیل ان که من، آقای حقانی و چند نفر دیگر به این موضوعات می پرداختیم، از جایگاه شورا نمی توانستیم موضوعات را پیگیری کنیم. به همین دلیل خطاها را اطلاع رسانی می کردیم.

حافظی به آخرین تذکرات خود اشاره کرده و گفت: در صحن شورای شهر اعلام کردم که 28میلیارد تومان از حساب سازمان بازنشستگی شهرداری برداشت شده، این پول کجا رفته است؟ همان روزی که این تذکر را دادم مدیرعامل سازمان بازنشستگی (منتظرالمهدی) با من تماس گرفت و گفت 28میلیارد نبوده و 30میلیارد تومان از حساب ها برداشت شده آنهم برای حقوق پرسنل. از او مستندات و واریزی های بانکی را خواستم که چیزی به دستم نرسید.

وی با اشاره به این که قوه قضائیه به موضوع تخلفات این سازمان ورود پیدا کرده، گفت: مدتی پیش دادستان از من دعوت کردند و تمام اطلاعاتی که از این سازمان داشتم را در دادسرای منیریه به آنها ارائه کردم. ظاهرا این پرونده را بررسی می‌کنند و امیدوارم به نتیجه برسیم.

گفتنی است؛ 24مرداد سال گذشته حافظی در تذکر پیش از دستور صد و شصت نهمین جلسه چهارمین دوره شورای شهر تهران گفت: «طبق نامه ای که به امضای مدیربازرسی سازمان بازنشستگی شهرداری رسیده این سازمان بدون مجوز شورای شهر 4حساب افتتاح کرده است. شهرداری نسبت به افتتاح حساب در بانک تجارت شعبه رودکی اقدام کرده و کلیه وجوه برداشت شده، اما به حساب سازمان هیچ مبلغی واریز نشده است.»

در حالی که مدیرعامل سازمان بازنشستگی اعلام کرده بود این پول صرف حقوق پرسنل شده، ناصر امانی، معاون قالیباف در پاسخ به حافظی اعلام کرد: «معاونت مالی و اقتصادی دستور برداشت از حساب را ابلاغ کرده است چرا که برخی از حساب ها پول برداشت می کنند. افرادی از شهرداری مطالبه دارند. هستند پیمانکارانی که 5 یا حتی 15سال مطالبات خود را دریافت نکرده اند. آنها با حکم دادگاه از حساب های شهرداری پول برداشت می کنند. برای پیشگیری از این برداشت ها حساب ها خالی شده است.»

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کل نظرات : ۲
منتشر شده : ۰
در صف انتظار : ۲
غیر قابل انتشار : ۰