تکذیب ادعای وزیر ازسوی عضو"کمپین مردمی حمایت از زاگرس مهربان"در گفت وگو با اسکان نیوز؛

پیشنهاد پیش‌نویس موافقت با انتقال آب ایران به کویت از سوی اردکانیان طرح شد!

پیشنهاد پیش‌نویس موافقت با انتقال آب ایران به کویت از سوی اردکانیان طرح شد!
در روزهای اخیر مساله آب شرب در برخی شهرهای استان خوزستان، بحران ساز شده است. به طوری که مردم ساعت‌های طولانی در صف تهیه آب می‌ایستند تا اندکی آب برای خوردن و پخت غذا بگیرند. در همین حال رسانه‌ها خبری را درباره قرارداد فروش و انتقال آب شیرین ایران از سال 82 تاکنون، به کویت منتشر کردند که باعث خشم مردم شد و حاشیه‌های بسیاری داشت؛ اما وزیر نیرو روز گذشته و در حاشیه جلسه هیات دولت، آنرا رد کرد. حالا برخی فعالان محیط زیست زاگرس نشین این ادعای جناب وزیر را رد می‌کنند و از ایشان خواسته‌اند که به سوال‌های‌شان پاسخ دهد.
پنجشنبه ۷ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۳۹
کد مطلب: ۱۱۷۶۹
Share
به گزارش اسکان نيوز، عضو "کمپین مردمی حمایت از زاگرس مهربان" در پاسخ به ادعای وزیر نیرو درباره  جلوگیری ایشان از انتقال و فروش قطره‌ای آب به خارج از کشور گفت: « جناب اردکانیان در خردادماه سال 82 و در سفر به کویت، پیش نویس موافقت با انتقال آب ایران به کویت را که شخصا در تهیه آن مشارکت داشته پیشنهاد داده است.»
 
یوسف فرهادی بابادی در اینباره به اسکان نيوز گفت:« آقای دکتر اردکانیان پروژه انتقال آب کارون و کرخه به کویت را تکذیب می کنند و اعلام کرده اند که از همان ابتدا، با انتقال آب کارون و کرخه به کویت مخالف بوده اند. اما این ادعا درست نیست و مدارکی هست که نمایان می کند ایشان در تاریخ ۵ خرداد سال 1382 با سفر به کویت، پیش نویس موافقت با انتقال آب ایران به کویت را که شخصا در تهیه آن مشارکت داشته اند به طرف کویتی، یعنی "سعود ناصرالزید" پیشنهاد می دهد.»
 
او تاکید کرد:« اما نکته جالب این است که وزیر نیرو در مصاحبه خود اعلام کرده اند که الان هم برخی دلال های انتقال آب، به دنبال اجرای این پروژه هستند که این مساله توسط ایشان، یعنی جناب وزیر، جلوگیری شده است. حال سوال این است که چگونه پروژه ای که به گفته مسئولان ۱۴ سال از روی میز برداشته شده و دیگر موضوعیتی ندارد و گاه گاه تکذیب نیز می شود هنوز در دستور کار وزارتخانه ایشان قرار دارد؟ این چه منفعتی است که به قول ایشان دلالان آب، پس از گذشت ۱۴ سال هنوز حاضر نیستند از آن چشم بپوشند؟ خوب است وزیر محترم پیش از هر اظهارنظری، ابتدا به این پرسش، پاسخ بدهند.»

طی روزهای گذشته، اردکانیان پس از نشست هیات دولت در رابطه با انتقال آب ایران به کویت گفته بود :« قرارداد فروش آب به کویت که قبلا در دهه هشتاد مطرح شد با مخالفت بنده در آن زمان و هم اکنون، جلوگیری شد.

وزیر نیرو در مورد مشکلات آب شرب در خوزستان و کرمانشاه گفته که « مشکل کم آبی را کسانی در خارج از ایران، برای التهاب ایجاد می‌کنند و هیچ تصمیم، طرح و پروژه ای برای انتقال و فروش قطره‌ای آب به خارج وجود ندارد.»

اردکانیان همچنین با تاکید بر اینکه « قرارداد فروش آب به کویت که قبلا در دهه 80 مطرح شد با مخالفت بنده در آن زمان و اکنون، جلوگیری شد» گفته است که « یقینا موضوع آب می‌تواند ایجاد تحرکات کند و من از هوشیاری اصحاب رسانه تشکر می‌کنم که طرح مطلب در این موارد را با روابط عمومی سازمان آب هماهنگ کنند.»
 
 
 
برگی از اسناد "مرکز پژوهش‌های مجلس"

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کل نظرات : ۱
منتشر شده : ۰
در صف انتظار : ۱
غیر قابل انتشار : ۰