شهرداری حقوق غیرسیاسی مردم را محقق کند

شهرداری حقوق غیرسیاسی مردم را محقق کند
مدیر کمیته شهرسازی جامعه مهندسان مشاور ایران گفت: مردم حقوقی غیرسیاسی چون حق نورگیری، حق فضای باز و حق حرکت مستقیم در پیاده رو دارند که شهرداری باید بر این حقوق نظارت داشته و در تحقق آن کوشا باشد. برقراری نهادی چون دیده بان حقوق شهروندی و تشویق احداث ساختمانهای استاندارد در دستیابی به حقوق شهروندان کارساز است.
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۱۰
کد مطلب: ۱۰۷۱۱
Share
سهراب مشهودی، مدیر کمیته شهرسازی جامعه مهندسان مشاور ایران در گفتگو با اسکان نيوز، ترافیک و آلودگی هوا را دو مساله اصلی شهر تهران دانسته و افزود: ترافیک حداقل 2 ساعت در روز وقت شهروندان را تلف می کند و آلودگی هوا نیز 5 سال عمر تهرانی ها را کاهش می دهد. بنابراین نوسازی و تسهیل در دسترسی به ناوگان حمل و نقل عمومی امری ضروری است.

مشهودی با اشاره به حوزه مسائل صنف و حرفه شهرسازی افزود: ضرورت ارجاع فرآیند نظارت، آموزش و بازنگری طرح های جامع تفصیلی و برنامه 5ساله شهرداری به مهندسان شهرسازی از اهمیت بالایی برخوردار است.

این کارشناس شهری به حقوق مردم در شهرسازی اشاره کرده و افزود: مردم حقوقی غیرسیاسی چون حق نورگیری، حق فضای باز و حق حرکت مستقیم در پیاده رو دارند که شهرداری باید بر این حقوق نظارت داشته و در تحقق آن کوشا باشد. برقراری نهادی چون دیده بان حقوق شهروندی و تشویق احداث ساختمانهای استاندارد در دستیابی به حقوق شهروندان کارساز است.

مدیر کمیته شهرسازی جامعه مهندسان مشاور ایران، بازنگری در طرح تفصیلی یکپارچه سازی تهران را ضروری قلمداد کرده و دلیل آن را افزایش جمعیت ناشی از اضافه تراکم های ارائه شده در طرح تفصیلی می داند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.