میرلوحی؛ الهه راستگوی حزب اتحاد

شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۳ | کد مطلب: ۱۰۳۲۴
میرلوحی؛ الهه راستگوی حزب اتحاد
بخش های مهم خبر
  • میرلوحی علی رغم توافق قبلی حزبی، به دو گزینه نهایی حزب اتحاد ملت پشت کرد و نام آنها را در برگه اخذ رای خود قید نکرد.
به گزارش اسکان نيوز، پس از استعفای نجفی، 28کاندیدای سمت شهرداری معرفی شدند که از بین آنها 7گزینه به مرحله بعد سعود کردند.

در بین این ۷ گزینه، پس از کناره گیری حجتی و انصاری لاری، اتحاد ملت از دو گزینه خود یعنی سید محمود حسینی و پیروز حناچی حمایت کردند.

در این شکی نیست که اتحاد ملتی های شورای شهر تهران نتوانستند مستقلین شورا را متقاعد کرده و رای آنها را به نفع کاندیداهای خود اخذ کنند.

شاید علت شگفتی اعضای شورای شهر از انتخاب حسینی مکارم به جای حناچی با برنامه ای جامع و کامل در برگه رای محمود میرلوحی خفته است.

محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران و عضو حزب اتحاد ملت تنها کسی بود که به حناچی رای نداد. حذف نام حناچی در برگه میرلوحی باعث شد او از رسیدن به دور نیمه نهایی محروم شود.

اگر میرلوحی ضمن پایبندی به عهد به شایعات دروغ علیه حناچی دامن نمیزد، شاید حناچی از حسینی مکارم بالاتر می ایستاد و به دور نیمه نهایی راه می یافت یا هر دو با 11 رای شورای شهری ها را به انتخابات دوباره مجبور می کردند، او در انتخاب دومین شهردار دوره پنجم مدیریت شهری به نوشتن نام افشانی اکتفا کرده و تک رای خود را در گوی شیشه ای شورای شهر تهران انداخت.

در هر صورت این میرلوحی بود که گزینه نهایی اتحادی ها را نیمه راه رها کرد و برای مناسبات شخصی خود اهمیت بیشتری قائل شد تا لقب الهه راستگوی حزب اتحاد ملت را به خود اختصاص دهد.

گفتنی است؛ در دوره چهارم شورای شهر رای یک اصلاح طلب، قالیباف را به شهرداری رساند. الهه راستگو که با حمایت اصلاح طلبان وارد شورای شهر شده بود، در آخرین لحظه نام قالیباف را در برگه رای خود نوشت و رای راستگو که به اصلاح طلبان پشت کرد، تهران را به اصولگرایان سپرد.

۱ | نظر
 
 
اگر یکم رضای خدا و خدمت به خلق خدا را در نظر میگرفت به حناچی رای میداد.اما بهرحال .....