اعتماد متقابل مدیران و کارکنان ضامن تحقق و اجرا برنامه‌ها

اعتماد متقابل مدیران و کارکنان ضامن تحقق و اجرا برنامه‌ها
امروزه، بنا به پیچیدگی‌های زیادی که سازمان‌ها در مسیر نیل به اهداف و ماموریت‌های خود با آن‌ها مواجه هستند؛ تنها نگاه درون‌نگر به سازمان راهگشا نخواهد بود؛ بلکه سازمان‌ها بایستی به تعادلی برسند که بر مبنا آن برآیند سرمایه‌های سازمانی فنی و انسانی به ایجاد رضایت‌مندی حداکثری ذی‌نفعان و توسعه سرمایه اجتماعی بیانجامد. در این مسیر بدیهی است که مفاهیمی همچون حکمرانی خوب به جا سازمان‌های سنتی وظیفه محور که متبادرکننده ساختارهای ایستا و غیرمنعطف هستند، جلوه‌گری می‌نمایند.
پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸
ساعت ۱۰:۰۷
کد مطلب: ۲۱۹۱۷
Share
به گزارش اسکان نيوز، حامد مظاهریان، معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهردار تهران در یادداشتی نوشت: در نگاه جدید به شهرداری تهران با توجه به ماهیت  خدماتی آن‌، ایجاد مشارکت شهروندان در اداره شهر اهمیت مضاعفی یافته است. تحقق این موضوع مستلزم هم‌نوایی برنامه‌های رسمی سازمان با خواسته‌های آحاد شهروندان است؛ پیش‌فرض چنین تصویری، وجود نیروی انسانی متعهد و کارآمد می‌باشد.

 بر این باورم که  نیروی انسانی موجود در شهرداری تهران فارغ از کمیت، دارای تجارب ارزنده‌ای است که در صورت ایجاد اعتماد میان مدیران ارشد و کارکنان، می‌تواند زمینه تحقق سطوح عملکردی بالاتری را فراهم نماید و عامل اصلی تحقق برنامه ها و افزایش اعتماد عمومی و جلب مشارکت شهروندان باشد.

 در این راستا این نوید را به همکاران زحمت‌کش شاغل در شهرداری تهران می‌دهم که در این برش تاریخی از مدیریت شهری، با نگاهی کارآفرینانه به اداره سازمان شهرداری تهران، با رعایت اصول اخلاقی، عدالت و انصاف در تنظیم روابط میان کارکنان، تلاش کرده و چابک‌سازی سازمان را از بالا به پایین برنامه‌ریزی  و متناسب‌سازی ساختار و سازمان شهرداری را با محوریت توازن و هماهنگی بیشتر در فرآیندهای کاری در دستور کار قرار خواهیم داد. بدیهی است چنین نگاهی ضمن پایبندی به اصول و استفاده از ابزارهای مناسب، تعرضی به امنیت شغلی کارکنان نداشته و مدیریت ارشد شهری همواره خود را ملزم به صیانت از منافع کارکنان شهرداری تهران می‌داند.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.