میدان تاریخی کرمان غرق در نوا موسیقی اصیل سنتی

میدان تاریخی کرمان غرق در نوا موسیقی اصیل سنتی
کرمان در میان همه شهرهای تاریخی این مرز و بوم با اجرا «ارکستر سمفونیک ملی ایران» در میدان تاریخی گنجعلی خان کرمان پیشگام چنین اقدامات است.
شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
ساعت ۱۴:۳۳
کد مطلب: ۱۹۱۴۶
Share
اسکان نيوز: سیدمهران عالم‌زاده در یادداشتی نوشت:  «بانگ گردش‌های چرخ است این که خلق / می‌سرایندش به تنبور و به حلق؛ ما همه اجزا آدم بوده‌ایم / در بهشت این نغمه‌ها بشنوده‌ایم»

شب گذشته نوا موسیقی متین سنتی به اتفاق حضور پر شور کرمانی‌ها روحی تازه در پیکره بنا تاریخی «میدان گنجعلی خان» دمید. بر خلاف خاموشی همیشگی شب‌های گذشته، میدان گنجعلی خان روشن بود به روشنا حضور کرمانی‌ها؛ کرمانی‌هایی که همواره در تکوین و تکامل موسیقی اصیل این سرزمین جایگاهی بس ستودنی داشته‌اند.

اطمینان دارم که در کارنامه سراسر افتخار سالار موسیقی ایران و همسر هنرمند کرمانی‌اش نیز از ششم و هفتم اردیبهشت ماه ۹۸ به شکلی خاص یاد خواهد شد. چرا که بناهایی خاص همچون «میدان گنجعلی خان کرمان» نیز در سراسر میهن عزیزمان چندان پرشمار نیستند.

برای ما کرمانی‌ها نیز اجرا «ارکستر سمفونیک ملی ایران» برای اولین بار در فضا باز آن هم در یکی از زیباترین بناهای تاریخی کرمان شبی سرشار از خاطرات زیبا و متمایز ساخت.

امشب خبری از شیوه‌های نه چندان مناسب برگزاری کنسرت در سوله‌های ورزشی و سالن‌های سخنرانی نبود و علی‌رغم همه کمی و کاستی‌ها، همشهریان هنردوست کرمانی شبی به یادماندنی را تجربه کردند. چرا که همه در کرمان خواستند و اراده کردند خواستند تا یک رویداد موسیقایی فاخر متفاوت با همیشه شکل گیرد. از استاندار فرهیخته کرمان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد و سورج یاسایی رئیس انجمن موسیقی استان گرفته تا جناب حسینی معاون هنری وزارت ارشاد و مدیران بنیاد رودکی؛ همه و همه خواستند تا رویه ایی جدید خلق شود و این اتفاق میمون با همت همه رخ داد که حقیقتا جا تقدیر و تشکر فراوان دارد.

حالا کرمان در میان همه شهرهای تاریخی این مرز و بوم در این مسیر پیشگام است.

حالا «نجابت و متانت» هنردوستان کرمانی با حمایت مثال زدنی نیروهای امنیتی و انتظامی و هدایت شورای تأمین دیار کریمان برای بسیاری شهرهای دیگر یک نمونه مثبت و موفق تلقی خواهد شد و این شبهای زیبا با برنامه‌های فاخر تکرار خواهد شد چرا که اهالی دیار کریمان شایسته بهترین‌ها هستند.
 
مرجع: همر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.