شکل‌گیری تالاب فاضلاب در جنوب شهر دهلران/سلامت مردم در خطر است

شکل‌گیری تالاب فاضلاب در جنوب شهر دهلران/سلامت مردم در خطر است
عدم توجه به مشکلات بهداشتی در جنوب شهر دهلران شرایط زندگی برای ساکنان این منطقه را سخت کرده و در عین حال با وجود انباشت زباله در این منطقه سلامت اکثر آن‌ها با خطر مواجه شده است.
چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۴۹
کد مطلب: ۹۵۸۳
Share
اسکان نيوز: عدم رسیدگی و توجه مسئولان به جنوب شهر دهلران سبب شده مشکلات بهداشتی زیادی در این منطقه بوجود آید و متاسفانه انباشت زباله و نخاله های ساختمانی و از طرفی تالاب‌های فاضلاب در حاشیه شهر سبب شده سلامت اکثر آنها با خطر مواجه شود.

بیماری سالک یکی از شایعه‌ترین مشکلات بهداشتی جنوب شهر دهلران است که متاسفانه بر اثر نیش پشه سالک تا پایان زندگی در صورت کودکان وحتی بزرگسالان خود نمایی می‌کند، هر چند اقدامات مقطعی از سوی مسئولان برای جنوب شهر دهلران صورت گرفته است ولی باتوجه به شروع فصل گرما و انباشت زباله و نخاله‌های ساختمانی در جنوب شهر می‌طلبد مسئولان شهرستان برای حل مشکلات چاره اندیشی کنند.

شهرداری قبل از فصل گرما مشکل جنوب شهر دهلران را حل کند

فرماندار  دهلران در این زمینه گفت: سلامت شهروندان یکی از اولویت‌های کارگروه پسماند شهرستان است.

سید سینعلی موسوی اظهار کرد: باتوجه به فرارسیدن فصل گرما همه دستگاه‌های عضو کارگروه پسماند به خصوص شهرداری در اجرایی شدن مصوبات که در خصوص جنوب شهر است، موظف به اجرا هستند.

وی بیان کرد: یکی از مشکلات جنوب شهر دهلران بیماری سالک است که این بیماری به خاطر وجود انباشت زباله و نخاله‌های ساختمانی است.

فرماندار دهلران عنوان کرد: خوشبختانه به خاطر اقدامات صورت گرفته در جنوب شهر ما شاهد کاهش بیماری سالک در شهرستان بودم و امسال نیز شهرداری باید قبل از شروع فصل گرما باید نسبت به پاکسازی جنوب شهر اقدام کند.


موسوی بیان کرد: اجرایی شدن مصوبات کارگروه پسماند شهرستان باید عملی شوند و شبکه بهداشت، محیط زیست و شهرداری باید اقدامات جدی برای جنوب شهر دهلران در دستور کار خود قرار بدهند.

مصوبات کارگروه پسماند شهرستان اجرایی شود

دبیر کارگروه پسماند شهرستان دهلران هم گفت: متاسفانه انباشت زباله و نخاله‌های ساختمانی مشکلات عدیده‌ای برای مردم جنوب شهر و محیط زیست به وجود آورده است.

علیرضا نصوری بیان کرد: شهرداری دهلران در سنوات گذشته به صورت مقطعی اقداماتی در راستای پاکسازی زباله‌ها ونخاله‌های جنوب شهر دهلران انجام داده است ولی در یک سال گذشته جنوب شهر دهلران به حال خود رها شده است.

وی بیان کرد: با توجه به حجم مشکلاتی که در جنوب شهر وجود دارد کار به صورت مقطعی قابل قبول نیست و شهرداری باید مصوبات کار گروه پسماند را اجرایی کند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان دهلران بیان کرد:  اکثر جلسات ستاد پسماند مصوبه‌ای در خصوص جنوب شهر دارد ولی تاکنون هیچ یک از آن‌ها اجرایی نشده است.

دبیر کارگروه پسماند شهرستان دهلران گفت: همه مصوبات جلسات کارگروه پسماند لازم اجراست، همه دستگاه‌های عضو کارگروه باید به اجرایی شدن مصوبات توجه ویژه ای داشته باشند.

معضلات زیست محیطی جنوب شهر دهلران زیاد است

وی بیان کرد: خارج از مصوبات کارگروه پسماند در خصوص مشکلات جنوب شهر با شهرداری دهلران مکاتباتی صورت گرفته است ولی متاسفانه شهرداری تا به امروز اقدامی در این راستا انجام نداده است.

دبیر کارگروه پسماند شهرستان دهلران تصریح کرد: در این راستا ما پیگیری‌هایی در دستور کار خود داریم و امیدواریم همه دستگاه‌های عضوکارگروه پسماند به خصوص شهرداری، شبکه بهداشت، آب و فاضلاب اقدامات موثری در این راستا انجام دهند.

نصوری بیان کرد:  اگر شهرداری مصوبات کارگروه پسماند شهرستان به خصوص جنوب شهر را اجرا نکند، از طریق مجاری قانونی و دادستانی موضوع را پیگیری می‌کنیم.

سلامت شهروندان تهدید می شود

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهلران هم گفت: در بازدید میدانی که از جنوب شهر دهلران داشته‌ایم انباشت زباله و نخاله‌های ساختمانی سلامت شهروندان را تهدید می‌کند.

اسداله مهاجر گفت: متاسفانه شهرداری مصوبات کمیته پسماند را اجرایی نمی کند.


وی بیان کرد: در خصوص مشکلات جنوب شهر دهلران باتوجه با بیماری سالک جلساتی با شهرداری برگذار شده است ولی تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده است.

مهاجر گفت: اگر روند پاکسازی وجمع‌آوری زباله‌ها ونخاله ‌ای جنوب شهر در دستور کار شهرداری دهلران قرار نگیرد قطعا ما سال جاری شاهد افزایش بیماری سالک در شهرستان خواهیم بود.

وی تصریح کرد: زمانی در خصوص سلامت جامعه ما موفق هستیم که علاوه بر شبکه بهداشت و درمان، ادارت شهر و همه شهروندان پای کار بیایند.

عدم طراحی سیستم فاضلاب شهری در جنوب شهر دهلران

شهردار دهلران هم در این زمینه گفت: یکی از مهمترین اقدامات شهرداری دهلران در جنوب شهر دهلران جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز بوده است.

 عیسی رضایی عنوان کرد: یکی از مشکلات عدیده جنوب شهر دهلران ساخت‌وسازهای غیر مجاز بوده که با همکاری دادستان و نیروی انتطامی ما در این راستا اقدامات موثری انجام داده‌ایم.

رضایی اظهار کرد: عدم طرحی سیستم فاضلاب در جنوب شهر سبب شده زباله‌های شمال شهر در جنوب انباشته شوند و مشکلاتی برای مردم جنوب شهر به وجود بیاید.

شهردار دهلران گفت: در سال گذشته اقدامات بسیار موثری در راستای جمع‌آوری پاکسازی و نخاله و زباله‌های جنوب شهردهلران در دستور کار شهرداری دهلران قرار گرفت به طوری که همه زباله ونخاله‌ها جمع آوری شدند.

رضایی اظهار کرد: شهرداری به عنوان یک دستگاه خدمات‌رسان شهری تلاش و جدیت قابل قبولی در راستای نظافت شهری انجام داده است ونباید این خدمات دیده نشوند.

وی گفت: شهرداری دهلران اکثر مصوبات کمیته پسماند را پیگیری واجرایی کرده است و ممکن است برخی مصوبات به خاطر عدم امکانات اجرایی نشده است.

شهردار دهلران گفت: شهرداری دهلران ماشین آلات لازم را برای جابجایی زباله و نخاله‌های حاشیه جنوب شهر ندارد و انتظار داریم  از دستگاه‌های دیگر در این راستا شهرداری را کمک کنند.

 وی عنوان کرد: اگر ادارت شهرستان  برای تامین ماشین آلات مورد نیاز شهرداری برای جابجایی و پاکسازی زباله‌های جنوب شهر همکاری کنند ما در کمترین زمان ممکن جنوب شهر را پاکسازی خواهیم کرد.
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.