جهانگیری در جلسه رونق بخش مسکن و تکمیل واحدهای مسکن مهر :

ضرورت تشکیل جلسه برای چگونگی تامین منابع مالی برای تکمیل مسکن مهر

سه شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۵
ساعت ۱۱:۳۶
کد مطلب: ۹۲۶
Share
  • معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اهمیت بخش مسکن و تاثیر مستقیم آن در رشته‌های صنعتی و تولیدی کشور، گفت: در سال جاری حتماً باید اتفاق و تحرک جدی در بخش مسکن به وجود آید و این بخش از وضعیت رکود فعلی خارج شود.

اسکان نيوز: اسحاق جهانگیری در جلسه رونق بخش مسکن و تکمیل واحدهای مسکن مهر با اشاره به گزارش وزارت راه و شهرسازی مبنی بر وجود واحدهای تکمیل شده مسکونی مهر که با مسائل زیربنایی و روبنایی مواجه هستند، اظهار داشت: مردم با این امید برای مسکن مهر ثبت نام کرده‌اند که بتوانند صاحب خانه شوند از این رو باید به صورت جدی برای اتمام و آماده‌سازی این واحدها تلاش کنیم و دغدغه‌های این افراد را مرتفع سازیم.
 
معاون اول رییس جمهور از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، وزارت راه و شهرسازی و وزارت نیرو خواست جلسه‌ای در این زمینه تشکیل دهند و راهکارهایی برای تامین منابع مالی مورد نیاز جهت تکمیل زیربناها و روبناهای ضروری این واحدهای مسکونی تدوین و آن را به عنوان پیشنهاد به دولت ارائه دهند.
 
وی همچنین از وزیر راه و شهرسازی خواست تا جلسه آتی برنامه عملیاتی جامع این وزارتخانه را برای بخش مسکن در سال 95 ارائه دهد به گونه‌ای که هماهنگی‌های لازم با سایر دستگاه‌های مرتبط نیز صورت گرفته باشد.
 
جهانگیری با اشاره به گزارش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این جلسه پیرامون طرح جامع مسکن روستایی و پیشنهاد این بنیاد برای بهسازی و نوسازی و حل چالش‌های بخش مسکن روستایی، خواستار نهایی شدن این پیشنهاد و ارائه آن جهت طرح در جلسه هیئت وزیران شد.
 
در این جلسه که وزرای راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارایی، رییس کل بانک مرکزی، مشاور اقتصادی رییس جمهور، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز حضور داشتند، وزیر راه و شهرسازی گزارشی از آخرین وضعیت پروژه‌های مسکن مهر و نیز مشکلات و موانع موجود در ساخت، اتمام و تحویل پروژه‌های مسکن مهر ارائه کرد.
 
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم در این نشست گزارشی از طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی ارائه کرد و توضیحاتی را در خصوص اقدامات انجام شده و طرح پیشنهادی این بنیاد برای حل چالش‌ها و مشکلات مسکن روستایی کشور مطرح نمود.
 
مدیرعامل و رییس هیئت مدیره بانک مسکن نیز در این جلسه گزارشی از برنامه‌های اجرایی بانک مسکن در سال 95 و نیز برنامه تامین مالی این بانک برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی ارائه کرد.
مرجع: پایگاه اطلاع‌رسانی دولت

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.