GET_BLOCK_SECTION_POPULAR_PHOTO}']['prms']['type'] = 5; ?>GET_BLOCK_SECTION_POPULAR_PHOTO}']['prms']['type'] = 5; ?> انعقاد تفاهم نام،نظام مهندسی ساختمان گلستان و شهرداری گرگان - اسکان

انعقاد تفاهم نام،نظام مهندسی ساختمان گلستان و شهرداری گرگان

يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۵
ساعت ۱۶:۲۲
کد مطلب: ۸۶۰
Share
  • سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان و شهرداری گرگان در راستای استفاده از توان فنی مهندسان، سهولت روند اداری و حل مشکلات موجود تفاهم‌نامه همکاری با شهرداری گرگان منعقد کرد.

اسکان نيوز: این همکاری در راستای تسهیل‌سازی امور صدور پروانه ساختمانی و نظارت هر چه بهتر بر روند ساخت و ساز و استفاده بهتر از توان فنی مهندسان صورت می‌گیرد.

در نشست رسمی امضای این توافق‌نامه که در شهرداری گرگان با حضور مدیران این شهرداری و اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان گلستان برگزار شد، سید مجتبی موسوی رییس این سازمان با اشاره به ضرورت همکاری‌های متقابل بین شهرداری‌ها، نظام مهندسی و راه و شهرسازی در راستای کمک به توسعه هر چه بیشتر صنعت ساختمان بیان داشت: یکی از مشکلات فعلی، بروکراسی اداری زائد در روند صدور پروانه ساختمان است که این تفاهم‌نامه می‌تواند به حل این معضل کمک شایانی نماید.

وی در ادامه افزود: توان وظرفیت فنی مجموعه مهندسان ما در اختیار شهرداری می‌باشد و ما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم داشت.

موسوی تاکید کرد: آنچه برای مهم است رضایت مردم و مهندسان است.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان در ادامه بیان داشت: پیشنهاد افزایش تعرفه خدمات مهندسی از سوی سازمان به همراه برنامه‌ای برای افزایش کیفیت خدمات مهندسی ارائه خواهد شد.

شهردار گرگان نیز در این نشست با استقبال همکاری فنی تخصصی پیش آمده بین دو نهاد افزود: همه ادارات و سازمان‌ها یک تکلیف واحد دارند و آن خدمات‌رسانی مطلوب به مردم است.

صادقلو بیان داشت: شهرداری فعالیت‌های گسترده‌ای را برای خروج صنعت ساختمان از رکود آغاز کرده است که می‌توان به سیاست‌های مالی در قبال ساختمان سازان و بدهکاران اشاره کرد.

وی تاکید کرد: علاوه بر شهرداری و نظام مهندسی ساختمان ذی‌نفعان دیگر مانند بازار نیز باید به حل این مشکل کمک نمایند.

شهردار گرگان با اشاره به مصوبات کمیته چهار نفره از تشکیل کمیته‌ای برای بررسی دقیق‌تر موارد مطروحه در این کمیته از جمله افزایش تعرفه در ازای بهتر شدن ارائه خدمات مهندسی استقبال کرد.

در ادامه جلسه نایب رییس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان با اشاره به جلسات تخصصی متعدد تا قبل از انعقاد تفاهم‌نامه اظهار داشت: آنچه امروز به امضا رسید فاز اول همکاری است و شهرداری و نظام مهندسی ساختمان در جهت حل مشکلات و تکامل همکاری ها اقدامات و جلسات دوره‌ای و منظم خواهند داشت.

محمد رضا آلوستانی افزود: با توجه به روند اداری طولانی و وجود برخی ناهماهنگی‌ها که باعث نارضایتی متقاضیان امر ساخت‌و‌ساز شده بود، اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان گلستان و شهرداران مناطق سه گانه شهرداری گرگان طی جلسات متعدد ابهامات و نقاط ضعف موجود در سیکل اداری اخذ مجوزات ساخت و ساز را شناسایی کردند.

وی اظهار داشت: نتیجه این نشست‌ها که بصورت ادواری تداوممی یابد، انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی است که اجرای مفاد مندرج در آنها باعث سهولت‌کاری و کاهش زمان روند اداری برای متقاضیان خواهد بود.

این نشست با صحبت‌های شهردار منطقه یک گرگان ادامه یافت.

مجید طاهری با ارائه گزارشی از مفاد تفاهم‌نامه بیان داشت: موضوعات مشترک کاری مهم بین نمایندگان دو سازمان مورد بررسی و واکاوی قرار گرفت.

وی گفت: شیوه کار، گردش پرونده‌ها، موضوع ماده 100، کمک سازمان به اجرای طرح‌های شهرداری و نیز استفاده از توان فنی مهندسان در موضوع استحکام بنا از موارد مهم این همکاری خواهد بود.

طاهری اضافه کرد: البته کمک و خدمات نظام مهندسی ساختمان به اجرای طرح‌های عمرانی قبل از نهایی شدن تفاهم‌نامه آغاز شده است.
 
مرجع: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.