نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی درمجلس شورای اسلامی اعلام کرد:

وضعیت بازار تهران بدتر از ساختمان پلاسکو است

وضعیت بازار تهران بدتر از ساختمان پلاسکو است
نایب رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس گفت: معابر بازار تهران بسیار کم عرض و باریک بوده در حالی که اجتماع بزرگ انسانی با حجم زیادی از ثروت در آن وجود دارد که در صورت وقوع آتش سوزی یا زلزله بزرگترین فاجعه انسانی رخ خواهد داد.
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶
ساعت ۱۵:۵۸
کد مطلب: ۷۸۵۶
Share
اسکان نيوز: یوناتن بت‌کلیا با هشدار نسبت به این‌که بازار تهران ایمن نیست، گفت: وضعیت بازار تهران بدتر از ساختمان پلاسکو است و در صورت آتش‌سوزی شاهد صدمات جانی و مالی زیادی خواهیم بود.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی درمجلس شورای اسلامی، با انتقاد از این‌که ساختمان‌های زیادی در پایتخت شرایطی مانند پلاسکو و بازار دارند، گفت: علاوه بر بازار بافت‌های فرسوده و ساختمان‌های ناایمن و پرخطر زیادی در پایتخت وجود دارد که نیاز است هر چه سریع‌تر برای آن‌ها چاره اندیشی شود.

وی با بیان این‌که نوسازی بافت‌های فرسوده و ایمن‌سازی ساختمان‌های ناایمن مانند بازار تهران باید اولویت شورای شهر و شهرداری تهران باشد، ادامه داد: باید به فوریت در این زمینه اقدامات موثری انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم هر چه سریع تر انتقال بازار تهران به خارج از شهر یا فضایی دیگر، تصریح کرد: با توجه به ناایمن بودن بازار باید هر چه سریع‌تر جا به جایی آن مدنظر قرار گیرد.

وی با بیان این‌که بازار تهران به عنوان مرکز تجاری کشور را پوشش می‌دهد، گفت: معابر این بازار بسیار کم عرض و باریک بوده در حالی که اجتماع بزرگ انسانی با حجم زیادی از ثروت در آن وجود دارد که با وقوع زلزله یا آتش‌سوزی بزرگترین فاجعه انسانی  رخ خواهد داد.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بهتر است در زیر بازار تونل هایی  ایجاد شود که بتوان در زمان بحران از آن استفاده کرد.

نایب رییس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دولت، وزارت راه و شهرسازی، نیرو و تمامی دستگاه‌ها باید همکاری لازم را برای ایمن‌سازی یا جابجایی بازار تهران داشته باشند تا امنیت جانی و اقتصادی مردم حاصل شود.
مرجع: خانه ملت

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.