«کن» قطب گردشگری غرب تهران می‌شود

«کن» قطب گردشگری غرب تهران می‌شود
شهردار منطقه 5 تهران خبر داد: به منظور حفظ و بازسازی جاذبه‌های طبیعی منطقه 5 ضمن بررسی ارزش ابنیه تاریخی کن این محله قطب گردشگری غرب تهران می‌شود.
يکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶
ساعت ۱۳:۵۴
کد مطلب: ۷۵۷۵
Share
اشکان نیوز: اسدی در این باره اظهار کرد: با توجه به پتانسیل بالای محله قدیمی کن از جمله وجود درختان کهنسال چند صد ساله، امام زادگان و بناها ، ستاد گردشگری منطقه سعی در حفظ و بازسازی این جاذبه ها و ثبت آنها به عنوان شناسنامه ملی و تاریخی دارد.

وی افزود: معاون میراث فرهنگی اداره کل گردشگری استان تهران و  معاون ستاد گردشگری شهرداری تهران، در نشستی با مسئولان منطقه ضمن بررسی ارزش ابنیه تاریخی کن و برنامه‌ریزی جهت شیوه راه‌اندازی مسیر گردشگری محله فوق،  جهت حمایت‌های لازم  برای ثبت ملی پل حاج محمدعلی و بازسازی اماکن تاریخی کن اعلام آمادگی کردند.

 وی افزود: بخش کن یکی از محلات قدیمی تهران بوده و بافت معماری آن از خشت و گل و شیروانی‌های فلزی و چوب است.  کوچه باغ‌ها و خانه‌های کهن  این محله زیبا،  امروزه به دلیل توسعه بی‌رویه شهر نشینی در معرض آسیب‌های احتمالی قرار دارد. مدیران گردشگری استان تهران  با گذر از کوچه باغ‌های کن از پل آجری و حمام قدیمی این محله به زیارت امام زاده شعیب رفته و در پایان به سرای محله دعوت شدند.
مرجع: شهرداری منطقه 5

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.