واکنش شهرداری تهران به ساخت‌وساز غیرقانونی در باغ نگارستان

واکنش شهرداری تهران به ساخت‌وساز غیرقانونی در باغ نگارستان
مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران از ساخت‌وساز غیرقانونی در باغ نگارستان گلایه کرد.
شنبه ۹ دی ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۱۵
کد مطلب: ۷۵۱۱
Share
اسکان نيوز: علی‌محمد سعادتی  در واکنش به ساخت‌وساز غیرقانونی در باغ نگارستان تهران، گفت: از سال گذشته مدیریت باغ نگارستان چند مرتبه اقداماتی در راستای ساخت یک کافه در داخل این ساختمان انجام داده بود که شهرداری منطقه 12 مانع از انجام این ساخت و ساز غیرقانونی شد.

وی با بیان این‌که این ساختمان تحت پوشش دانشگاه تهران است و امکان ورود به آن محدوده وجود ندارد، گفت: ما نمی‌خواهیم شان دانشگاه تهران را زیر سئوال ببریم اما در فاز تغییر مدیریتی در شهرداری تهران، مدیریت باغ نگارستان حس کرد که گویا فضا و سیستم برای انجام ساخت‌وساز غیرقانونی باز شده و نسبت به ساخت سریع این سازه که گویا قرار است به کافه تبدیل شود با سرعت اقدام می‌کند.

وی با بیان این‌که در تاریخ 4 آذر ماه سال جاری با شهرداری منطقه 12 در خصوص این موضوع مکاتبه کرده و از آن‌ها خواستیم که موضوع را کنترل کنند، گفت: همچنین به اداره کل میراث فرهنگی استان تهران نامه زده و در خصوص ساخت‌وساز غیرقانونی در باغ نگارستان به آن‌ها هشدار دادیم.

وی با بیان این‌که ظواهر امر نشان می‌دهد که مدیریت این باغ طرحی را به اداره کل میراث‌فرهنگی استان تهران ارسال کرده اما قبل از آن‌که منتظر نظر کارشناسان میراث بماند، کار اجرایی و عملیاتی خود را شروع و حالا هم متاسفانه ساخت این پروژه رو به اتمام است، گفت: در 13 آذر ماه نیز خسروآبادی مدیر کل میراث فرهنگی تهران نامه‌ای را خطاب به مجموعه باغ نگارستان می‌نویسد که در آن خواستار توقف و برگشت شرایط محیطی به مانند سابق می‌شود که تا امروز در این زمینه هم کاری انجام نگرفته است.

وی با بیان این‌که تعجب‌مان از این است که یک دانشگاه که محیط علمی است بدون رعایت مقررات و دستورالعمل‌های مربوط به حفظ هویت تهران به صورت خودسرانه کاری را پیش می‌برد، گفت: می‌توان قاعدتا با دستور قضایی وارد ملک شد چرا که مجموعه باغ، برای ساخت‌وساز نه تنها از قوانین میراث فرهنگی عبور کرده بلکه از شهرداری منطقه 12 نیز جوازی دریافت نکرده و این دور از شأن است.

وی با بیان این‌که پیشنهاد می‌شود جلسه مشترکی با حضور مدیریت باغ نگارستان و اداره کل میراث فرهنگی استان تهران و ... برگزار شود تا علاوه بر تشریح دلایل فنی، طرح نیز مورد بررسی قرار گیرد، گفت: قبول داریم که ایجاد کافه‌ در محیط‌های اینچنینی باعث رونق گردشگری در محدوده بافت تاریخی می‌شود اما نباید اینگونه شود که قانون و شهرداری را دور بزنند.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.