کرج تا چهار سال آینده باید به مقصد گردشگری ۱ تا ۳ روزه تبدیل شود

کرج تا چهار سال آینده باید به مقصد گردشگری ۱ تا ۳ روزه تبدیل شود
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر کرج با بیان این‌که کرج در حال حاضر شهری گذری است، گفت: طی چهارسال آینده کرج باید به مقصد گردشگری یک تا سه روزه تبدیل شود.
يکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
ساعت ۱۶:۱۶
کد مطلب: ۷۱۴۲
Share
اسکان نيوز: احد رسولی در سی‌ویکمین جلسه شورای شهر کرج گفت: کرج شهری گذری است و ما دنبال این هستیم که در این چهار سال، این کلانشهر را به مقصد گردشگری یک تا سه روزه تبدیل کنیم.

رسولی افزود: اگر بخواهیم چنین هدفی را عملی کنیم باید براساس رویکردهایی که در در حوزه چشم‌انداز پیش بینی شده و براساس مطالعات انجام شده و پیش بینی‌های گردشگری به این پهنه‌ها دقت بیشتر و برنامه‌ریزی لازم را داشته باشیم.

وی ادامه داد: براساس پروژه‌های مطالعاتی، بخش عمده‌ای از پهنه‌های شهر کرج در طرح تفصیلی در قالب پهنه‌های توریستی، تفریحی و گردشگری پیش‌بینی شده است.

رسولی به چند نمونه از این طرح‌ها اشاره کرد و اعلام کرد: طرح گردشگری اراضی شمالی حریم شهر کرج و طرح پیاده راه حد فاصل دانشگاه خوارزمی تا استانداری و اتصال به باغات جهانشهر از جلمه این طرح‌هاست.

وی خاطرنشان کرد: این پهنه‌ها به ساماندهی نیاز دارد و باید طی یکسال آتی به مرحله مطالعات اقتصادی برسد‌.

رسولی در پایان پیشنهاد داد کلمه گردشگری نیز به کمیسیون سرمایه‌گذاری و تامین مالی شورای شهر اضافه شود اما این پیشنهاد با رای مخالف نمایندگان شورای شهر مواجه شد.

 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.