با حضور نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس برگزار شد:

برگزاری جلسه پیرامون اراضی منطقه چاف و چمخاله در شهرستان لنگرود

برگزاری جلسه پیرامون اراضی منطقه چاف و چمخاله در شهرستان لنگرود
جلسه پیرامون اراضی منطقه چاف و چمخاله شهرستان لنگرود با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، مدیرکل راه و شهرسازی استان، نماینده مردم شریف شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از مدیران در فرمانداری شهرستان لنگرود برگزار شد.
شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۰۴
کد مطلب: ۶۴۸۹
Share
اسکان نيوز: جلسه پیرامون اراضی منطقه چاف و چمخاله شهرستان لنگرود با حضور شعبانپور، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان؛ خاوری، مدیرکل راه و شهرسازی؛ لاهوتی، نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از مدیران در فرمانداری شهرستان لنگرود برگزار شد.

علی خاوری در این جلسه با بیان ا‌که یکی از وظایف راه و شهرسازی در استان‌ها تهیه طرح جامع برای هریک از شهرها با توجه به ضوابط و استانداردهای مصوب و تعیین ضوابط و استانداردها برای تهیه نقشه‌های هادی و اعلام آن به وزارت کشور است، افزود: بعد از تهیه طرح‌های هادی و جامع اگر اراضی داخل محدوده باشد اراضی ملی است و منابع طبیعی موظف است اسناد آن را انتقال دهد.

وی در این راستا اضافه کرد: بعد از این‌که چاف و چمخاله به شهر تبدیل شد از سال ۸۹ تاکنون ۵۴۸ هکتار از اراضی این منطقه را بر اساس ماده ۱۰ قانون زمین شهری به مالکیت دولت و به نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن درآوردیم و ۱۲۰ هکتار دیگر  جهت اخذ سند در دست اقدام است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان تصریح کرد: پیش‌طرحی برای طرح‌های هادی چاف و چمخاله آماده شده و پس از تدقیق و تصویب آن در استان این آمادگی را داریم جهت تصویب به شورای عالی شهرسازی و معماری بفرستیم.

وی بیان کرد: قسمتی از اراضی بعد از انتقال سند از منابع طبیعی مورد تصرف مردم قرارگرفته و قرار شد در یک تصمیم ملی برای کل کشور، اراضی تصرف شده تعیین تکلیف شود.

خاوری در پایان تشریح کرد: بر اساس قوانین جاری هرگونه ساخت‌وساز در زمین‌های نسقی ممنوع است، هرچند قانون‌گذار برای ساخت‌وسازهای قبلی برای دریافت حق انشعاب تاسیساتی تعیین تکلیف کرده ولی بعد از ابلاغ بخشنامه همه دستگاه‌های اجرائی و عوامل درگیر موظف‌اند طبق قانون عمل کرده و در غیر این صورت مشمول پیگرد قرار خواهند گرفت و صدور هرگونه پروانه جهت ساخت‌وساز در این اراضی توسط شهرداری‌ها تا تعیین تکلیف نهایی آن‌ها ممنوع است.
مرجع: اداره راه و شهرسازی گیلان

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.