مدیر کل میراث‌فرهنگی یزد:

شهر جهانی یزد نیاز به برنامه محوری و طرح جامع دارد

شهر جهانی یزد نیاز به برنامه محوری و طرح جامع دارد
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد گفت: در مسیر توسعه پایدار شهر جهانی یزد، تدوین یک طرح جامع شهری با محوریت سازمان میراث‌فرهنگی از اولویت‌ها به شمار می‌آید .
يکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۰۶
کد مطلب: ۶۱۵۸
Share
اسکان نيوز: فاطمه دانش یزدی با بیان این که شهر جهانی یزد بعد از فرازونشیب‌های بسیار  با تلاش مدیران سازمان میراث‌فرهنگی در دوره‌های مختلف و همچنین کارشناسان و سایر دستگاه‌های مرتبط با موضوع، به ثبت جهانی رسید و این افتخار برای یزد و ایران در جهان ماندگار شد، گفت: گذشتگان برای ما میراثی را به یادگار گذاشتند که امروز مورد تحسین همگان قرار دارد و امروز  وظیفه ماست که در جهت حفظ، پویایی و رونق بخشیدن به آن اقدام کنیم و تاثیرگذار باشیم.

وی خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد در کنار سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، همه مسئولان و دستگاه‌های مختلف استان بایستی با در نظر گرفتن اسناد مربوط به پرونده ثبت جهانی در این حوزه  با برنامه‌ریزی سهمی در شناساندن، رونق بخشی در طی نمودن مسیر توسعه پایدار با استفاده از پتانسیل برند شهر جهانی یزد داشته باشند.

این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: در مورد اقدامات ثبت یک سری مطالعات توسط پایگاه پژوهشی میراث‌فرهنگی استان انجام شد و مورد تایید سازمان‌های مربوطه و جهانی قرار گرفت که تکلیف متولیان امر را در زمینه‌های مختلف مشخص کرده است.

به گفته دانش یزدی، همچنین کارگروه‌هایی با اعضا و اهداف مشخص تعریف شده که ماموریت‌های خود را بایستی به انجام رسانند و امروز هر دستگاه بایستی با در نظر داشتن و لحاظ کردن این برنامه‌ها دراین طرح جامع مشارکت داشته باشد.

وی از جمله آفاتی که سد راه برنامه‌هاست را بخشی‌نگری و اقدمات جزیره‌ای در این خصوص عنوان کرد و در پایان گفت: هر چه میزان مشارکت و همبستگی دستگاه‌های مربوطه با سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به عنوان متولی اصلی بیشتر باشد، یقینا نتایج بهتر و تاثیرگذارتری را شاهد خواهیم بود چرا که همه بایستی برای شهر، مردم دین‌مدار و سخت‌کوش آن و رونق بخشیدن به مسیر توسعه پایدار تلاش کنند.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.