لزوم توجه به معرفی مشاهیر ایرانی مدفون در عتبات عالیات و قبرستان وادی السلام

لزوم توجه به معرفی مشاهیر ایرانی مدفون در عتبات عالیات و قبرستان وادی السلام
عضو شورای شهر تهران گفت: مشاهیر ایرانی زیادی در عتبات عالیات و وادی‌السلام به خاک سپرده شده‌اند اما هیچ نام و نشانی از آن‌ها نیست.
يکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۰۳
کد مطلب: ۶۱۴۹
Share
به گزارش اسکان نيوز، مجید فراهانی در بیست و یکمین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: شان رفیع و جایگاه عظیم عتبات عالیات و قبرستان وادی السلام نجف اشرف سبب شده است تا بسیاری از مشاهیر فرهنگی،مذهبی و شخصیت های ملی براساس وصیت یا شرایط روزگار حیاتشان دراین اماکن مقدسه آرام گیرند.

وی ادامه داد: در مرور فهرست مشاهیر مدفون در آستان مقدس علوی(ع)،حسینی(ع) و قبرستان وادی السلام نجف اشرف ما زنجیره زرینی از نام های پر افتخار برای اسلام و برای ایران را از شیخ الطائفه شیخ طوسی علیه الرحمه و آخوند خراسانی تا راد مرد مبارزه با استعمار شهید رئیسعلی دلواری و امیرکبیر عزیز مردی که یکایک ایرانیان به او افتخار می کنند را شاهد باشیم، اما متاسفانه در میان فعالیت های متعدد شهرداری تهران  شاهد حتی یک بنر،نقشه یا اقدامی در خور شان که یادآور نام این مشاهیر ایران عزیز باشد نبودیم.

فراهانی تاکید کرد: این موضوع را در جریان بازدید از فعالیت ها و اقدامات شهرداری تهران به مسئولان شهرداری متذکر شدم.با استناد به بند ۳ ماده ۷۱ قانون شوراهای اسلامی کشور درباره لزوم توجه به معرفی مشاهیر فرهنگی،مذهبی و شخصیت های ملی مدفون در عتبات عالیات و قبرستان وادی السلام تذکر می دهم.

این عضو شورا گفت: وخواهان توجه شهرداری تهران و دستگاههای اجرایی از جمله سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری به اجرای بند «ه» ماده 114 قانون برنامه چهارم توسعه کشور هستم.

فراهانی اظهار کرد: حضور 2.5 میلیون زائر ایرانی در میان جمع 20 میلیون زائران حسینی (ع) فرصتی برای معرفی مفاخر و مشاهیرفرهنگی،مذهبی و شخصیت های ملی که سلوک و رفتارشان الگویی بی بدیل برای سبک زندگی ایرانی،اسلامی به شمار می آید،که این مهم باید به عنوان یک اقدام نرم افزاری در دستور کار شهرداری تهران در سالهای آتی قرار گیرد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.