درخواست مافی برای ابطال حکم تعلیق سپنتا نیک‌نام از شورای شهر یزد

درخواست مافی برای ابطال حکم تعلیق سپنتا نیک‌نام از شورای شهر یزد
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: چطور می‌شود مرجعی که وظیفه تایید قوانین مصوب مجلس را بر عهده دارد اکنون بر خلاف شرع بودن قانونی که قبلا خود آن را تایید کرده است، استناد کند؟
يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶
ساعت ۱۴:۴۹
کد مطلب: ۵۵۵۷
Share
اسکان نيوز: پروانه مافی در تذکر شفاهی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی گفت: در هفته‌های اخیر شاهد بودیم که عضویت سپنتا نیک‌نام منتخب شورای پنجم شهر یزد طی حکمی به صورت موقت تعلیق شد. این حکم توسط دیوان عدالت اداری و بر حسب نظر شورای نگهبان مبنی بر خلاف شرع بودن تبصره یک ماده 26 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، ابلاغ شده است.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به تبصره یک این ماده، گفت: حکم تعلیق موقت ایشان اکنون به مسئله‌ای ملی بدل شده و سئوالات متعددی را در افکار عمومی به وجود آورده که نیازمند دریافت پاسخ مناسب است. چگونه یک فرد در حالی که عضو شورای چهارم شهر یزد بوده و صلاحیت وی از مجرای قانونی مربوطه برای ورود به شورای پنجم تایید شده اکنون بعد از مشخص شدن نتایج انتخابات، فاقد صلاحیت شناخته می‌شود؟

وی افزود: چگونه می‌شود همه طیف‌ها و جریان‌های فکری با وجود اختلافات فکری و سلیقه‌ای در این مسئله خاص هم‌نظر باشند و لغو عضویت ایشان را غیرقانونی بدانند؟ چرا با وجود همه این ابهامات، نشانی از رفع ابهام و پاسخگویی به مردم توسط نهادهای ذیربط وجود ندارد؟ در حکومت‌رانی مطلوب نمی‌توان و نباید نسبت به مسائلی که به نوعی سرنوشت جامعه به آن گره خورده توضیح نداد و هزینه‌های روحی روانی بی‌دلیل افزایش داد.

مافی ادامه داد: حضور یک نفر زرتشتی در شهری که اقلیت شهروندانش زرتشتی هستند نه تنها معقول بلکه از منظر حکم‌فرمایی مطلوب و لازم است. مسئله مدیریت و ولایت غیرمسلمان بر مسلمان هم مردود است. این چالش هر چه زودتر حل شود یا در سطح شورای حل اختلاف یا مجمع تشخیص موضوع را حل و فصل کنند.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.