به علت تخریب محیط زیست:

شهردارآستانه اشرفیه وعضوشورای روستای کشل آزاد محکوم شدند

شهردارآستانه اشرفیه وعضوشورای روستای کشل آزاد محکوم شدند
رئیس اداره حفاظت از محیط زیست آستانه اشرفیه از محکومیت شهردار این شهر و همچنین یکی از اعضای شورای اسلامی روستای کشل آزاد اسرا به جزای نقدی و حبس به علت تخریب محیط زیست خبر داد.
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶
ساعت ۱۳:۰۴
کد مطلب: ۵۴۲۸
Share
اسکان نيوز: ابراهیم غلامی با اشاره به شکایت اداره حفاظت از محیط زیست آستانه اشرفیه از شهردار این شهر و یکی از اعضای شورای اسلامی روستای کشل آزاد اسرا، اظهارکرد: موضوع شکایت تخریب محیط زیست از طریق برداشت غیرمجاز شن و ماسه از بستر رودخانه سفید رود است.

وی افزود: پس از صدور رای بدوی و درخواست تجدید نظر از سوی متهمان در نهایت قاضی شعبه دوم دادگاه تجدید نظر استان گیلان حکم پرداخت جزای نقدی و همچنین تحمل حبس علیه متهمان پرونده صادر کرد.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست آستانه اشرفیه خاطرنشان کرد: بخشی از مجازات حبس به مدت دو سال تعلیق شده است تا در صورت تکرار جرم، مجازات معلق شده به اجرا  درآید.

وی تصریح کرد: براساس حکم صادر شده در دادگاه تجدید نظر، شهردار آستانه اشرفیه، به دلیل دراختیار قرار دادن ادوات برداشت شن و ماسه به پرداخت جزای نقدی معادل ۱۰ میلیون ریال و عضو شورای اسلامی روستای کشل آزادسرا نیز به دلیل تخریب محیط زیست از طریق برداشت حدود چهار هزار متر مکعب شن و ماسه در مساحتی در حدود سه هزار و ۱۰۰ متر مربع از بستر رودخانه سفید رود به تحمل شش ماه حبس محکوم شد که با رعایت موازین قانونی دو سوم از زمان حبس به مدت دو سال به حالت تعلیق در آمده است.

غلامی یادآورشد: هر گونه برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه سفید رود در حوزه شهرستان آستانه اشرفیه ممنوع است و با متخلفان با قاطعیت برخورد می‌شود.
مرجع: محیط زیست گیلان

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.