علی اعطا عنوان کرد:

ارائه گزارش بلندمرتبه های ناایمن تا دو ماه دیگر به شورا

ارائه گزارش بلندمرتبه های ناایمن تا دو ماه دیگر به شورا
علی اعطا در نشست خبری خود که بعد از جلسه علنی روز یکشنبه برگزار شد با اشاره به تصویب جزئیات ساماندهی طرح واگذاری اراضی و املاک منقول و غیرمنقول شهرداری گفت: جزئیات این طرح با اعمال تغییراتی در متن اولیه تصویب شد.
يکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶
ساعت ۱۶:۴۸
کد مطلب: ۵۳۷۶
Share
به گزارش خبرنگار شهری اسکان نيوز؛ سخنگوی شورای شهر تهران گفت: براساس این مصوبه، شهرداری باید گزارشی در مورد تمامی واگذاری های انجام شده از سال ۷۸ تا امروز را به شورا ارائه کند.

او در پاسخ به پرسشی در خصوص اینکه طرح پیشنهادی در کمیسیون تخصصی به اندازه کافی بررسی نشده لذا همین اصلاحات در جلسه امروز انجام شد گفت: این طرح در کمیسیون برنامه و بودجه، دو جلسه بررسی شد و به نظر می رسد بررسی در مورد آن کافی بود.

نماینده تمام کمیسیون ها در جریان طرح واگذاری املاک بودند

اعطا عنوان کرد: هیئت رئیسه این طرح را به کمیسیون نظارت و حقوقی ارجاع داد که در این کمیسیون از همه کمیسیون ها عضو هستند بنابراین نماینده تمامی کمیسیون ها در جریان بررسی این طرح بودند.

الزام شهرداری به ارائه برنامه ایمن سازی بلند مرتبه های ناایمن

او در ادامه از طرح دیگری با ۱۸ امضا و قید دو فوریت خبر داد که براساس آن شهرداری ملزم است برنامه عملیاتی ایمن سازی ساختمان های ناایمن بلندمرتبه شهر تهران را ارائه کند.

سخنگوی شورای شهر تهران با اعلام اینکه بعد از حادثه پلاسکو مشخص شد اطلاعات فنی بسیاری از ساختمان های قدیمی و بلندمرتبه در دسترس نیست تصریح کرد: شهرداری طی دو ماه گزارشی از بلندمرتبه های تهران ارائه خواهد کرد و در  ادامه طی سه ماه برنامه عملیاتی خود را برای ایمن سازی ساختمان های بلندمرتبه مسکونی و غیرمسکونی و رفع خطر احتمالی ارائه می کند.

هزینه کرد 113 درصدی در 6 ماه اول سال جاری

اعطا در پاسخ به پرسشی در خصوص  اصلاحیه بودجه سال ۹۶ ادامه داد: اصلاحیه بودجه برای ۶ ماهه دوم به شورا ارائه شده و در کمیسیون ها در حال بررسی است اما هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده است. براساس گزارش مالی شش ماهه اول سال ۷۵ درصد درآمدها محقق شده. هزینه کرد ۱۱۳ درصدی نشان از بی انضباطی آشکار است.

بررسی استخدام ها در شورای شهر

سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه در خصوص استخدام های بدون پست در شرکت مترو تصریح کرد: کمیسیونی در برنامه و بودجه این استخدام ها را مورد بررسی قرار داده. بررسی چنین موضوعاتی چند وجهی و زمان بر است. اما در کمیته تخصصی در حال بررسی آن هستیم.

او گفت: نباید شتابزده این بررسی ها انجام شود بنابراین تا اعلام نتایج نهایی نمی توان در خصوص آن اظهارنظر قطعی کرد.

امید به حل موضوع برج باغ ها

اعطا در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص سرانجام بازنگری طرح برج باغ ها خاطرنشان کرد:این موضوع در کمیسیون شهرسازی و مالی در حال بررسی است اما همه مسائل نیز در  اختیار شورا نیست و بخش دیگری از آن به نهادهای دیگر همچون شورای عالی شهرسازی برمی گردد. مذاکراتی انجام شده که امیدواریم موضوع برج باغ ها حل شود.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.