نوبخت سخنگوی دولت:

ضرورت رفع مشکل نقدینگی پروژه همت

ضرورت رفع مشکل نقدینگی پروژه همت
رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه تاکید کرد: از مسئولان درخواست می‌شود برای حل مشکلات پروژه ادامه همت و دیگر طرح‌های عمرانی البرز با جدیت بیشتری اقدام کنند.
يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۳
کد مطلب: ۵۱۴۴
Share
اسکان نيوز: محمد باقر نوبخت در حاشیه بازدید از پروژه همت اظهارکرد: البرز یکی از مهمترین استانهای کشور است، چون مسافران برای رسیدن به ۱۴ استان باید از محورهای این استان عبور کنند.

وی ادامه داد: بر اساس اهمیت البرز باید تسهیلات ویژه‌ای برای تکمیل پروژه‌های عمرانی این استان تخصیص یابد.
نوبخت با اشاره به تخصیص بودجه‌های عمرانی امسال افزود: در مرحله اول ۱۹ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان مصوب شده بود که تخصیص آن با تاخیر مواجه شد. در مرحله دوم تخصیص بودجه های عمرانی امسال نیز ۱۷ هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان مصوب شده که تا پایان مهر تخصیص می‌یابد.

معاون رئیس جمهوری در بخش دیگری از صحبت های خود به اهمیت پروژه همت اشاره کرد وگفت: ادامه پروژه همت از معدود پروژه‌هایی است که در مورد آن به طور اختصاصی با پیمانکارش دو جلسه خصوصی برگزار کردم. بدون شک با تکمیل این پروژه بخشی از مشکل ترافیکی البرز مرتفع می‌شود.

وی با اشاره به وجود معارض در مسیر تکمیل این پروژه اظهارکرد: از مسئولان درخواست می‌شود، برای حل مشکلات این پروژه و دیگر طرح های عمرانی البرز با جدیت بیشتری اقدام کنند.

نوبخت در بخش دیگری از صحبت‌های خود به وضعیت تخصیص بودجه‌های سفرهای استانی اشاره کرد و افزود: در مجموع ۲۸ هزار میلیارد تومان اعتبار برای سفرهای استانی مصوب شده بود که تاکنون ۲۱ هزار میلیارد آن تخصیص یافته است.

این مسئول توضیح داد: هفت هزار میلیارد باقی مانده از این اعتبار نیز تا پایان سال تخصیص می‌یابد.
نوبخت اظهار کرد: پایان عملیات و زمان بهره‌برداری پروژه ادامه اتوبان طبق زمانبندی انجام نشده و به طول انجامیده است. کمبود نقدینگی، تملک و معارضین بخشی از مشکلات این پروژه است. باید زمینه لازم برای رفع مشکلات اعتباری این پروژه به سرعت فراهم شود.

وی افزود: برای حل مشکلان این پروژه بنا شده استاندار البرز به‌ عنوان نماینده عالی دولت ورود کند. تلاش بر این است که تأمین منابع مالی این پروژه در اولین فرصت صورت گیرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه زمان دقیقی برای اتمام این پروژه نمی‌توان ارائه داد، افزود: زمان‌بندی اتمام پروژه ادامه اتوبان همت توسط استاندار البرز برنامه‌ریزی و اعلام خواهد شد.
 
مرجع: ایرنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.