معاون گردشگری کل میراث‌فرهنگی آذربایجان‌غربی اعلام کرد:

بازدید بیش از 2 میلیون نفر از مراکز گردشگری استان در 6 ماهه نخست سال جاری

بازدید بیش از 2 میلیون نفر از مراکز گردشگری استان در 6 ماهه نخست سال جاری
معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی گفت: بیش از 2 میلیون نفر از مراکز تفریحی ، گردشگری استان طی 6 ماهه سال جاری بازدید کرده‌اند.
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶
ساعت ۱۳:۳۸
کد مطلب: ۵۰۰۹
Share
اسکان نيوز: حسین امامی با اشاره به تعدادبازدید کنندگان  از مراکز تفریحی و گردگری استان طی 6 ماهه نخست سال جاری، افزود: طی سال جاری 2 میلیون و 997 هزار و 431 نفر از بازدید کردند.

وی در خصوص تعداد گردشگرانی که از پایانه‌های مرزی استان وارد کشور شدند،  اظهار کرد: در ۵ ماه نخست سال جاری، یک میلیون و 634 هزار و 126 نفر گردشگر خارجی از گمرکات و پایانه‌های مرزی وارد استان شده‌اند.

امامی گفت: طی 6 ماهه نخست سال جاری یک هزار و 156 نفر از موزه های استان بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 19.5 درصد بدلیل تعطیلی باغچه جوق ماکو در اثر تعمیرات کاهش داشته است.

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی با اشاره به تعداد مسافرانی که در اماکن اقامتی و هتل‌ها اسکان داشتند، اظهار کرد: در 6 ماهه سال جاری 856 هزار و 803 نفر در هتل‌ها و اماکن اقامتی آذربایجان غربی اسکان یافته‌اند.

وی گفت: اکیب‌های نظارتی اداره کل میراث‌فرهنگی استان در سال جاری 2 هزار و 81 مورد بازدید نظارتی از اماکن اقامتی،پذیرایی و هتل‌ها انجام داده‌اند.

امامی با اشاره به اقدامات اداره کل میراث‌‌فرهنگی آذربایجان غربی در ایام تابستان تصریح کرد: برگزاری جشنواره سفره ایرانی و جشنواره انگور و جشنواره ملی صنایع دستی  در ارومیه، جشنواره تابستانه آئینی، بومی در ماکو، جشنواره بومی، محلی در سردشت و راه اندازی اتوبوس گردشگری برای بازدید شهروندان و گردشگران از اماکن و بناهای تاریخی ارومیه بخشی از اقدامات ان اداره کل در راستای آشنایی با فرهنگ و رسوم گذشتگان و بازدید از بناهای تاریخی شهر و استان بوده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی  با اشاره به این‌که طی چند سال گذشته با راه‌اندازی دو خط اتوبوس گردشگری در ارومیه  همه ساله با استقبال پرشور گردشگران و شهروندان ارومیه روبرو شده‌ایم، گفت: هدف از راه‌اندازی این اتوبوس به صورت رایگان، افزایش و ارتقا سطح آگاهی گردشگران و شهروندان ارومیه از بناهای تاریخی شهر و اطلاع رسانی از طریق راهنماهای گردشگری بوده است که خوشبختانه به طور صد درصدی به هدف خود نایل شده ایم.

وی ادامه داد: در طی دو ماه تابستان راه‌اندازی اتوبوس گردشگری در ارومیه روزانه 80 نفر ازاین طریق از اماکن و جاذبه‌های توریستی ارومیه بازدید کردند.

امامی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای 6 ماهه دوم سال، درصدد هستیم آذربایجان‌غربی را برای بازدید گردشگران داخلی و خارجی در ایام تعطیلات نوروزی بهتر از سال‌های گذشته آماده کنیم.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.