سخنگو شورا شیراز:

وظیفه شورا نظارت است نه انتخاب مدیر

وظیفه شورا نظارت است نه انتخاب مدیر
سخنگو شورا اسلامی شهر شیراز تاکید دارد که شورا از وظیفه خود به عنوان نهادی تصمیم‌ساز و ناظر در امور مدیریت شهری تخطی نکرده و در انتخاب و انتصاب مدیران شهرداری مداخله مستقیم نخواهد کرد.
يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶
ساعت ۲۱:۱۹
کد مطلب: ۴۱۵۵
Share
اسکان نيوز: علی ناصری شامگاه یکشنبه 19 شهریور و در زمانی که اعضا برای گذراندن وقت کوتاه تنفس، صحن را ترک کرده‌اند، در جمع خبرنگاران، گفت: شورا اسلامی شهر شیراز هیچ لیستی از اسامی پیشنهادی برای تصدی پست‌های شهرداری ارائه نکرده و نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، ناصری تاکید دارد که وظیفه اصلی و محوری شورا، قانون‌گذاری، تصمیم‌سازی و نظارت بر روند اجرا تصمیمات و قوانین در شهرداری است و این مسئولیت را تمام توان دنبال می‌کند.

وی در خصوص تعیین تکلیف شهردار شیراز و صدور حکم او، گفت: تا پایان هفته امیدواریم حکم شهردار شیراز امضا و ابلاغ شود؛ اگر مشکلی در این روند ایجاد شود، در جلسه‌ای فوق‌العاده موضوع بررسی و پیرامون آن تصمیم‌گیری می‌شود.

ناصری با بیان این‌که طی سه جلسه گذشته شورا پنجم به بررسی آئین‌نامه داخلی شورا اشتغال داشت، گفت: بحث آئین‌نامه یکی از اساسی‌ترین مباحث است که باید بررسی و اصلاح می‌شد؛ کار در کمیسیون برنامه، بودجه و امور حقوقی شورای دنبال و موارد برای تصویب به صحن علنی آورده شده است.

او در خصوص طرح‌های دو فوریتی که در هفتمین جلسه علنی شورا اسلامی شیراز مطرح شد، گفت: یکی از طرح‌ها مربوط به انجام هماهنگی‌هایی برای برگزاری هرچه بهتر مسابقات بین‌المللی رالی خاورمیانه(مرک) در شیراز و وظایفی که برعهده شهرداری قرار داده شده بود و مصوبه دیگر هم مربوط به تامین و پرداخت هزینه شام داوران، میهمانان خارجی و بازیکنان تیم فوتبال منتخب شیراز شرکت کننده در مسابقات فوتبال دانش‌آموزان آسیا بود.

ناصری همچنین در خصوص ماده‌ای از آئین‌نامه مربوط به حضور خبرنگاران رسانه‌های جمعی در جلسات علنی شورا اسلامی شیراز ،گفت: قطعا خبرنگاران رسانه‌هایی که دارای مجوز رسمی فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند امکان حضور در جلسات با هدف پوشش خبری را خواهند داشت.

سخنگو شورا اسلامی شیراز گفت: با شکل‌گیری کامل روابط عمومی شورا اسلامی شیراز و با توجه به تاکید شورا در خصوص تقویت روابط عمومی، شاهد هماهنگی‌های بهتری به لحاظ اطلاع‌رسانی شفاف توسط خبرنگاران پیرامون مصوبات و فعالیت‌های شورا شیراز خواهیم بود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.